Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Azi Rompetrol Ffix 4,26 lei/L
    B 44 NWP

    Comment


    • Vad ca nu prea baga nimeni benzina de 95....chiar daca este recomandata! Petrom 95 -4.09-Mantuleasa...cel mai ieftin

      Comment


      • Cred ca te inseli majoritatea baga benzina de 95!

        Comment


        • Vorbeam azi la lucru despre preturile la carburanti si din una in alta un tip imi zice ca nu mai se comercializeaza motorina euro 4, sa ne aliniem la standarde europene. Eu stiam ca Sprint diesel de la OMV e euro 4. Si de fapt cand m-am uitat pe bonurile de benzina de la petrom ( eu de la ei am luat mai tot anul 2009).... de fapt am constatat ca am bagat numai eurodiesel5. Poate are dreptate colegul asta al meu.

          Comment


          • era vorba ca din ianuarie 2009 sa se comercializeze exclusiv carburant euro5. acum nu cunosc realitatea de la pompa. de altfel la multe statii peco nici nu se specifica tipul de carburant.

            Comment


            • Originally posted by JREwing View Post

              @tdan08: Nu știu ce să zic, fiindcă pe 31, la 9 seara, am făcut ultimul plin, cu LukOil 95, la 3,80. Prețurile vor evolua după cum va evolua cursul Euro.
              cursul euro a ajuns azi la 4.1383 lei, de la 4.2282 la data de 01.01.2010. nu am vazut pe nimeni inghesuindu-se sa ieftineasca benzina. cred ca mai asteapta sa mai scada si cand o fi euro 3.1-3.2(adica never), o vor ieftini si ei.
              sigpic

              Comment


              • Azi am alimentat de la Mol cu benzina de 95 fara pb cu 4,25 ron scump dar nu avem ce face ca in unele situati este musai sa mergem cu masina!

                Comment


                • Poate sa se faca benzina oricat , eu tot de 50 ron alimentez ocazional , ieri am alimentat cu Petrom Top99+ de 50 ron 10.96 litri cu 4,58 ron/litru
                  sigpic

                  Comment


                  • Inseamna ca ai bani!

                    Comment


                    • Alimentat ieri in TM in apropierea garii de nord de la Mol cu motorină Tempo Plus la prețul de 4.03 lei/l.

                      Comment


                      • Eu am luat ieri de 50 ron 99+ cu 4.49 litru.

                        Comment


                        • Alimentat cu Efix Diesel de la Rompetrol 4.06 RON/L (undeva in zona Ghencea)
                          ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                          Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                          Comment


                          • Petrom 95 - 4.09 lei / litru. Alimentat pana la refuz, nu stii cand o mai scumpesc astia.

                            PS : in mare parte, motorina de la noi este euro 5, cel putin in acte.
                            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                            Comment


                            • alimentat ieri din lukoil benzina 98 cu 4.57, din Deva
                              sigpic #

                              Comment


                              • Benzina de 95 de la MOL 4.25.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google