Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • VW Golf 5 in showroom in Finlanda pretul pleaca de la 22000 euro..deci va da-ti seama ce taxe au astia. Foarte rare masinile noi si de lux pe aici. Venitul mediu am intes ca este pe undeva pe la 1450 de euro

    Comment


    • Deci de aia e benzina relativ ieftina fata de noi, ca nu au in ce s-o bage, poate doar in biciclete.
      Dar in Danemarca am avut curiozitatea sa configurez un Volvo S40 ce la noi era 24.000 de euro cu toate taxele, acolo ajunge 42.000 de euro.
      Cu toate astea, m-as muta in Danemarca si mi-as lua Logan.

      Comment


      • Daca TVA creste cu 5%, potrivit caror calcule economice benzina s-ar scumpi cu 10-12%? Mai tineti minte zvonurile de pe vremea lui Ceausescu, cele care precedau scumpirile? La fel si acum: "Nenorocire, se va face benzina 7 lei!". Asta pentru ca maine-poimaine, cand s-o face 5 lei, sa zicem Aleluia si sa rasuflam usurati. Atunci intotdeauna ma intrebam: cine or fi zvonacii si cat de bine or fi platiti ca sa inchida gura bizonilor?

        Comment


        • Euro creste, tva-u' creste, sa vedem cat o fi benzina de maine...5 lei cea mai ieftina..probabil..pt cat timp? :d

          Comment


          • Seful Lukoil Romania a declarat: Romanul mai bine nu mananca decat sa nu mearga cu masina .
            Dixit.
            Ce are cautare/sunt vandabile (si carburantii au cautare impreuna cu alte marfuri ca tutun, alcool) se va/vor scumpi. Cu mai mult decat TVA, parerea mea. Ca mai e si cursul dolarului ce urca, la care se face cotatia barilului.
            Ma duc sa cumpar 5 litri acum sa am cu ce da foc la Palatul Victoria.

            Comment


            • de la 1 iulie adica de maine pretul la carburanti va creste cu 0.28 bani/litru
              Astfel, benzina Efix 95 va costa 4,85 lei/litru, iar benzina Alto 101 va fi 5,48 lei/litru. De asemenea, motorina Efix Diesel va costa 4,79 lei/litru, iar motorina Diesel Alto 55 va fi 5,10 lei/litru.

              sursa http://www.banknews.ro/stire/40213_r...n_1_iulie.html
              sigpic

              Comment


              • foarte tare frate...chiar sunt curios sa vad cat coasta maine cand voi ajunge la servic...
                Keep It Real! Keep It Simple!
                sigpic

                Comment


                • Benzina
                  Premium Fara Plumb 95 ---4,41-4,60
                  Top Premium fara plumb 99+ ---4,78-4,98
                  OMV Carrera 95 --4,55-4,74
                  OMV Carrera 100 --5,18-5,40
                  Motorină
                  Top Euro Diesel 5 / Top Nordic Diesel --4,47--4,66
                  OMV Sprint Diesel ---4,51--4,70
                  Euro Diesel 5 -----4,30-4,48
                  OMV Alpin Diesel --4,80-5,00
                  Un Logan----YNG-----
                  Numai bine.

                  Comment


                  • Suntem vai de capul nostru!
                    Sa vad cum stau cu finantele ca poate ma duc sa alimentez in seara aceasta ca mai am numai o linie la rezervor!
                    Last edited by radu2008; 30 June 2010, 19:45.

                    Comment


                    • JOS BASĂSCU!!!! vazusi pe site-ul petrom de la 1 iulie 4.60 lei/L PRET DE REFERENTA deci la pompa va fi undeva pe la 4.70 ..... hai boboc mai baga niste taxe ca sa fie 5 lei macar sa stii de una.....

                      Comment


                      • Am fost de am facut si eu plinul sa mai scutesc ceva din banuti benzina de 95 petrom fara pb 4,51 ron ,am alimentat de 200 ron si TVA este 31,93 ron foarte mult !jos hotii de la guvern!

                        Comment


                        • alimentat lukoil benzina 4.50 lei
                          sigpic #

                          Comment


                          • Am imprumutat si eu azi 100 de lei si am bagat benzina de 95 de la Petrom, la 4,48 lei/litrul...Da mi-am pregatit si bicicleta. Saptamana trecuta am fost cu ea la intalnire si alaltaieri la serviciu!
                            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                            Comment


                            • Petrom 95 azi - 4.45 lei / litru, de la 00 : 00 o sa fie 4.67, cam 22 de bani o sa adauge la benzol de 95 la fiecare statie.
                              '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                              Comment


                              • Alimentat acum 10 min petrom top 99+ pret 4,77 lei

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google