Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fericitule ))))))))

    Daca nu urca Euro si dolaru, se ieftineau si mai mult carburantii.

    Comment


    • Originally posted by SUPERCAR View Post
      Vad ca sau ieftinit,sunt curios daca motorina a scazut sub 4 lei
      Tare imi este ca nu'i decat o smecherie electorala , urmand ca de sarbatori sa ne faca o bucurie , in stilul lor .
      , sunt cu ochii pe voi !
      :thumbsup:

      Comment



      • Motorina Efix diesel (Euro 4) costa acum 4.15 lei/litru, in timp ce dieselul Super Euro 5 costa de acum 4.44 lei/litru. Benzina Eco Premium 95 va avea un pret nou de 3.65 lei/litru, Premium 95 va costa 3.62 lei/litru iar benzina Top Premium 99+ trece la 3.95 lei/litru.

        In acelasi timp, OMV Carrera 95 va costa 3.72 lei/litru, iar OMV 100 ajunge la 4.35 lei/litru.

        In ceea ce priveste combustibilul diesel din statiile Petrom si OMV, acesta ajunge la 3.84 lei/litru in cazul sortimentului Euro Diesel 4, 3.92 lei/litru in cazul Top Euro Diesel 4 si 3.97 lei/litru pentru OMV Sprint Diesel. Cel mai scump sortiment de motorina in statiile Petrom si OMV ramane OMV Premium Diesel, care va costa 4.25 lei/litru.


        Conform comunicatelor oficiale ale companiilor in discutie. Preturile pot varia, in functiile de statiile fiecarei companii, cu +/- 5 procente.
        Attached Files

        Comment


        • Nu stiu daca se ieftineau asa tare in functie de cursul valutar.... Ideea e ca niste "baieti destepti" tre sa castige...
          eu am vazut la petrom ieri euro diesel 4 cu 3.96, iar la omv, sprint dieselul la aceleasi preturi, adica 4.12.
          Last edited by huzzy1981; 19 October 2008, 12:01.
          1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

          Comment


          • Pretul barilului a scazut la jumate fata de iulie, benzinariile nu aud ?
            Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

            Comment


            • Aud aud..Dar se fac ca nu...Sa isi mai scoate si ele ceva banuti. Plus ca o fi scazut barilul dar in benzina noastra mai intra enspe mii de taxe.
              fara linkuri externe in semnatura

              Comment


              • Am alimentat aseara la OMV pe Timisoara cu OMV Sprint Diesel - pret 4.06 RON/L
                Mai aveau si OMV Premium Diesel parca, iar asta era 4.25 sau 4.3 RON/L.
                ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                Comment


                • Bai copii, nu mai visati asa departe ma. Ce e aia sa reduca pretul benzinei la jumate. Uitati-va si voi la europa de vest, acolo au redus costul carburantilor la jumate? Si aia sunt prosti?
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Am cumparat benzina de la rafinarie. Acolo se da cu 12 mii bezina.

                    Comment


                    • Originally posted by Alex21 View Post
                      Am cumparat benzina de la rafinarie. Acolo se da cu 12 mii bezina.
                      vreau si eu frate !

                      Comment


                      • Cat mai e litru' de benzina la Petrom? Care a bagat azi?
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Originally posted by vitriol View Post
                          Cat mai e litru' de benzina la Petrom? Care a bagat azi?
                          3.67 lei pe litru....Cea de 95

                          Comment


                          • Pot sa-ti dau preturi in Calarasi: Petrom 95- 3,67 lei/litrul; top99- 4,08 lei/litrul.
                            La partener Rompetrol- Efix95 aditivata- 4,07 lei/litrul
                            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                            Comment


                            • Asa scump la voi e la Rompetrol? Sau s-a scumpit de ieri pana azii? Eu am pus ieri benzina Efix 95 la 3,9 lei!!!
                              sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                              Comment


                              • Nu pot sa comentez politica patronului acestei firme "partener Rompetrol"...
                                LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google