Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • si referitor la proteste in strada, cum spunea un gras umflat din banii tarii la televizor
    "guvernantii s-au obisnuit cu mitingurile, pentru ca lumea vine, striga, danseaza un pic si pleaca." iar ei isi vad in continuare de ale lor. ii doare fix in c*r

    Comment


    • Cred că vom ajunge aici (din nou):

      "Din laur nemuritorii ramuri
      O, ţară pune-n frunte azi
      Şi-n tricolorul mândrei flamuri
      Să-nfăşuri pieptul tău viteaz.
      Şi smulge spada ta din teacă
      Şi-ţi cheamă toţi vitejii tăi.
      Şi la război ea demnă pleacă
      Cu pui de şoimi şi fii de zmei
      În rânduri, rânduri ea să farme
      Calmuci, tătari, duşmani, stăpâni,
      La arme, la arme,
      La arme, fraţii mei români."

      (M. Eminescu - La arme)
      The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

      Comment


      • are si Eminescu dreptatea lui. dar sa speram ca nu se ajunge pana acolo. si ca se vor gandi de doua ori cand vor vedea ca ne-am unit si ca nu mai suntem un popor de ingaduitori care trecem peste toate ca asa am mostenit.

        Comment


        • Am primit azi pe mess un indemn la boicotul benzinariilor. Astfel, pe 17.18 si 19.01 sa nu alimentam deloc. Ar fi si asta o idee!

          Comment


          • Câţi crezi că vor face acest lucru? Ar trebui mediatizat mai tare, ca să ajute protestele din oraşe, iar aceste proteste să nu se oprească.
            The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

            Comment


            • Acu, eu nu vreau sa fiu rautacios dar cine a votat marinaru si a doua oara sa-l pupe-n *** in continuare, ca veneau altii care furau si ei, se stie, asta se intampla din '89 incoace dar pe astia nu-i mai satura dumnezeu.

              Comment


              • asta cu absenta de la pompe mi se pare relativa. si spun si de ce?
                pentru ca bun, ne abtinem 3 zile sa nu alimentam, dar in a 4 a zi va fi coada la pompe sa ia lumea benzina sa recupereze, pentru ca asa e la noi. si atunci balanta revine in favoarea lor. isi recupereaza banii intr-o zi cat pentru 3

                Comment


                • Păi atunci e la fel şi cu protestele: bagi de 2 lei azi, iar mâine faci plinul cu 200, fiindcă de poimâine se scumpeşte cu 5 bani.. Câştigul lor - tot acolo. Dacă nu chiar mai mult.
                  Cred că încep să fiu confuz...
                  The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                  Comment


                  • ca sa se simta ca protestam ar trebui sa nu mergem o saptamana intreaga la pompe. sa faca si ei restructurari. pentru ca in toate domeniile se merge din prost in mai prost numai benzinarii se lafaie pe timp de criza.

                    Comment


                    • Daca s-ar boicota la nivel national alimentarile timp de trei zile, benzinariile ar avea o scadere de 10% a vanzarilor pentru luna ianuarie. Asta ar fi ceva de genul : greva consumatorilor. Repet, daca s-ar face la nivel national, cred ca din aceste 10 procente poate ar recupera maxim 5 procente ( sa admitem ca se va alimenta mai mult pe 20 ianuarie).

                      Comment


                      • Nu alimentez 2-3 zile si dupa aia fac plinu ca am ramas cu rezervoru gol dupa aia 3 zile sau mergem facem proteste la benzinarii, ardem benzina cu tot protestu asta, bagam 5 lei de benzina si platim cu monezi dupa care a doua zi mergem linistiti la benzinarie si facem plinu ca am fost la protest. Cine credeti voi ca e mai castigat, noi sau ei?

                        Comment


                        • nu ne ramane decat sa informam soferii in numar cat mai mare si chiar daca se vor duce cativa sa alimenteze, sa fie prea putini si nesemnificativ.

                          ma mai batea un gand, dar nu stiu cat de legal ar fi, sa boicotam benzinariile dar nu cu marunt sau absenta de la pompe ci sa le blocam intrarile. sa facem cumva sa nu mai intre lumea in benzinarie.
                          de ex: o pana "intamplatoare" exact in zona de acces in benzinarie (pt cele care nu au intrari mari)
                          Last edited by choul; 6 January 2011, 14:43. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • 5.17/l benzina Carrera 95 in PetromV in micutul nostru oras...este singura benzinarie celalalte au picat.Niciodata nu vom putea sa i oprim a ne fura,insa pana la urma nimeni nu ne baga mana in buzunar .Trebuie sa mergi cu masina alimentezi...nu mergi nu alimentezi! Multi au ajuns doar sa zica ca protesteaza si apoi au mers sa si faca plinul..deci? concluzia o tragem singurei!
                            CARPE DIEM!

                            Comment


                            • Originally posted by choul View Post
                              ... sa le blocam intrarile. sa facem cumva sa nu mai intre lumea in benzinarie.
                              de ex: o pana "intamplatoare" exact in zona de acces in benzinarie (pt cele care nu au intrari mari)
                              Riscul e mare: e proprietate privată şi te ridică poliţia cu acte-n regulă.
                              The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                              Comment


                              • la asta ma gandeam, dar nah...daca se intampla ceva si nu pot muta masina ce vina am eu

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google