Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by vitriol View Post
    De cand a aparut benzina asta Efix am bagat numai de la Rompetrol, dar acum cand s-a ieftinit in halul asta la Petrom am schimbat benzina. Deci vreau sa spun ca imi pare rau ca am chinuit motorul atata timp cu mizeria aia de benzina. Acum chiar merge cum ar trebui sa mearga un motor. Nici sa nu mai aud de Rompetrol cu aditivii lu' peste prajit.
    Absolut de acord cu tine cu mentiunea ca e alimentez de la MOL.

    Comment


    • 3.84 azi sprint diesel la \omv rompetrol nu stiu ca nu am mai alimentat de cind era 3.94
      sigpic

      Comment


      • Azi am alimentat de la petrom benzina de 95 fara pb si era 3.39ron/l sper sa ajunga la 3 ron/l sa ma plimb si mai mult!!!!!!!!!!!!

        Comment


        • Barilul de petrol a ajuns la 63$...Hai cu benzina in jos...Acum cat avem ocazia
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Stati sa vedeti dupa ce trec alegerile si vin sarbatorile.
            Nici nu vreau sa ma gandesc ce val de scumpiri ne asteapta,nu numai la carburanti.

            Comment


            • 3,49 la petromV si 3,51 la omv
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • Originally posted by vitriol View Post
                De cand a aparut benzina asta Efix am bagat numai de la Rompetrol, dar acum cand s-a ieftinit in halul asta la Petrom am schimbat benzina. Deci vreau sa spun ca imi pare rau ca am chinuit motorul atata timp cu mizeria aia de benzina. Acum chiar merge cum ar trebui sa mearga un motor. Nici sa nu mai aud de Rompetrol cu aditivii lu' peste prajit.
                Acu te`ai convins de rompetrol...N`am mai bagat de la astia de o gramada de timp.
                Petromu mi se pare o benzina cat de cat buna

                Comment


                • Mie Petrom mi-a facut bucata (Petromul din Pitesti de la Podul Viilor).
                  Acum bag numai de la PetrOMV si OMV

                  Comment


                  • Cica au verificarile mai drastice si au cel mai mic adaos pe franciza (100 lei la litru max 200lei vechi in functie de zona) de aceea momentan se preteaza a fi benzina / respectiv motorina buna . Eu numai din Petrom bag si nu au fost probleme , iar de cand au fost luati de OMV e si mai Ok .Omv benzina e buna ... probabil aceeasi din statiile petrom cu alt nume : carrera . Dar la GPL OMV-ul de la Podul viilor mi-a facut-o . Mi-au bagat vreo 35 si ceva de litrii de GPL + alti 7-8 aer presurizat . am mers cu masina 300 km si s-a terminat . In viata mea n-am vazut asa ceva ... numai la Lukoil se intampla asa ceva ... dar la OMV aveam pretentii .. .in schimb la restu` nu sunt probleme
                    Last edited by ingerulol; 4 November 2008, 19:27.
                    1.6 MPi Icy White

                    Comment


                    • Daca se face motorina la pompa 3 lei si trebuie...Cred ca imi cumpar un butoi de 200 litri si il umplu cu motorina sa imi ajunga cateva luni de zile ca cine stie ce vremuri or veni

                      Comment


                      • Ajungem ca pe vremea lu' Ceausila...Strangem carburant

                        Comment


                        • Pe vremea lu' raposatu' era cota... si alte cele...
                          La mai multe ieftiniri!

                          Comment


                          • Criza financiara = mai putine masini noi vandute = mai putine masini SH vandute = mai putina cerere de benzina = mai putine incasari = preturi mai mici la carburanti = NU VA ARUNCATI CA VACA`n Lucerna acu` cand sunt preturile mici pentru ca ridicati CEREREA = crestere de preturi. Preturile vor mai cadea dupa cum sunt indicii acum pe bursele de petrol inca pe la 3 lei (dar sunt foarte ofticati cei din industrie) care oricum si-au asigurat profituri cu 150% mai mari cam cu aceleasi venituri , iar la nivel mondial asta inseamna zeci de miliarde de Euro . Teoretic ar putea ieftini benzinele pana la 1 leu pretz de plecare din rafinariile din Romania insa cu tot cu accize ar putea ajunge la 1.5 lei . Restul e adaosul lor . Faceti voi calculele eu nu ma mai stresez . Cat va fi va fi ... Cat se mai poate merge o sa "consum benzina" in limite iar apoi imi voi lua bicicleta ... Sau mai bine ... O voi inchiria ca e 5 Lei pe ora sau pe 2 ore mai nou asa e la moda
                            1.6 MPi Icy White

                            Comment


                            • OFF-topic: am vazut azi pe cineva care avea un motor montat pe bicicleta. L-am intreba, si mi-a spus ca l-a costat undeva la 900 ron - bicicleta+motor.
                              Avantajul ar fi, ca are doar 11 kg, deci o poti lua in casa, sau oriunde te duci.
                              SI am incheiat off-topicul.
                              PS: cei interesati sa caute pe google: biciletecumotor (scris exact asa).

                              Comment


                              • Azi la petrom benzina de 95 fara pb era 3.27 ron/l sper ca luna ce vine sa ajunga la 3 ron/l si sa scada si euro ca el nu scade aproape de loc!!!!!!!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google