Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sal

    vineri motorina Euro Diesel 5 5.89ron/l Oradea Petrom Nufaru, pai uitandu-ma un pic la preturile de dincolo mare diferenta nu e ca in Italia ii cam 1.7E/l media, Germania parca 1.5E, Spania 1.4E/l am inteles ideea de aliniere dar veniturile sigur nu se alineaza ii hotie sau afacere? depinde de ce parte a baricadei esti, Romania e tara tuturor posibilitatilor, totul e cam pe dos aici de sus in jos si invers. bicicleta fratica, bicicleta si masina la sarbatorile legale.

    Comment


    • Lasati ca a scumpit petromul iar cu 3bani azi. Si barilul scade pe plan mondial

      Comment


      • If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • la brasov azi era 5.97 benzina de 95 si 6.04 diesel la mol.

          Comment


          • Ar trebui sa interzica benzinariilor sa creasca pretul mai mult de x.Si astfel toate benzinariile vor avea 5 lei/litrul de exemplu.Daca vreo benzinarie are 5.02 lei/litru amenda.
            Da mafia e prea mare la noi.
            sigpic

            Comment


            • am reusit si am pus motorina cu 6.04ron/l la rompetrol
              daca a sarit pragul de 6ron acum va fi simplu sa ajunga la 6.99ron
              Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

              Comment


              • Ai idee cat este cea scumpa,cea mai buna adica?
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • lasati masinile acasa....altfel suntem sclavii astora pe un timp foarte lung daca nu stim sa ne oprim si bagam combustibili ca idiotii!
                  Si apoi vedeti lucrurile bune, mai putina poluare pt voi si copii vostri, si un risc mai mic de a fi amendat de un caschetar prin vreo intersectie bucuresteana! pace

                  Last edited by slim_daddy40; 9 May 2012, 09:52. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Eu am lasat masina de cand a ajuns la 5.50.Stau si ma gandesc,ce ar fi daca toti ar merge pe jos,cu bicicleta,si-ar lua concediu,ar sta acasa timp de 2 zile si nu ar alimenta nimeni.Ar avea astia pierderi uriase.
                    sigpic

                    Comment


                    • pe care le-ar recupera imediat ...
                      degeaba ramanem noi acasa. ei bat in transporturile grele. de acolo isi au ei cu adevarat profiturile.
                      iar daca se mareste pretul transportului ... automat sa meresc preturile la orice depinde de ele.
                      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                      Comment


                      • Nici a mea nu se mai misca din garaj de foarte mult timp. Decat la cumparaturi si atat! In rest... tata merge cu bicicleta la servici de vreo jumatate de an... .

                        Comment


                        • La ritmul de devalorizare al leului in raport cu dolarul sigur pina in iarna se face 7 lei.
                          Astazi am vazut ca 1USD = 3.4 LEI.

                          Totusi nu-i inteleg pe idioti de ce scumpesc aiurea? Daca popolatia nu va mai merge cu masina efectul imediat ar fi scaderea drastica a profitului companiilor petroliere insa pe termen mediu se prabuseste o intreaga industrie cum ar fi service-urile, fabrice de masini & componente.

                          Va dati seama ca viitorul nu va fi nicidecum orange

                          Comment


                          • Studiul "suferinţă la pompă": România, între ţările cu cea mai scumpă benzină la pompă, după puterea de cumpărare

                            Comment


                            • o alta smeckerie ...au marit ca sa aiba de unde sa scada...pretul real tot mare este :http://www.click.ro/news/national/Pe...95460445.html#

                              Comment


                              • Ne punem GPL
                                "light up the darkness" Bob Marley

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google