Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu zic sa faceti un plin acum pentru ca la cum a sarit dolarul in curand litrul va depasi lejer 6 lei
    Saab 9-5 Aero

    Comment


    • Originally posted by slim_daddy40 View Post
      Nu mai alimentati ca nebunii!! o solutie 100% sigura spre scaderea pretului,restul sunt jocuri de culise
      cine crezi ca alimenteaza ca nebunul ? mai mult de 50 de lei o data, nu vede. sunt prea multe masini. asta e problema... cica ar fi 1,5 milioane in bucuresti. si daca baga 2 litri pe zi tot isi fac aia vanzare.

      Comment


      • azi alimentat de la petrom diesel cu 5,96.

        Comment


        • Daca guvernul baga suprataxare si incearca sa inghete pretul Petrom va opri investitiile care sunt peste 1 miliard de euro/an (in 2011) si nu vorbesc de investitiile in benzinarii ci in cele de extragere si exploatare, atunci va fi jale in industrie, o groaza de someri etc.
          Nu vad in asta o solutie. Pretul il va regla piata pana la urma. Sa intervina statul mi se pare o idee comunista (sa fie "bine" la toti). Pe noi la masinile personale ne afecteaza prea putin cresterea de pret, transportatorii mari, cu contracte deja semnate la un anumit pret pe kilometru ce sa mai zica? Plus ca pretul carburantilor nu a crescut numai la noi ci in toata Europa, ati mai vazut pe undeva sa intervina statul sa puna frana?
          Cum se face ca in tarile cu cel mai inalt nivel de trai din Europa (Luxemburg, Elvetia , Danemarca) bicicleta e la putere? Simplu, costurile de a avea si folosi o masina sunt prea mari pana si pentru ei.

          Comment


          • ehhh, asta-i buna, nu-si permit o masina...folosesc bicicleta din principiul "mersul pe jos face piciorul frumos" si alta mentalitate
            Last edited by bogdan_1984; 18 May 2012, 08:21.
            sigpic

            Comment


            • Timișoara, Eroilor, Rompetrol, Alto 55, 6,31 lei/l

              Comment


              • Ce dracu sa faca aia din Luxemburg cu masina cand pot face tara numai din bicicleta.
                "light up the darkness" Bob Marley

                Comment


                • Ponta: Nu impun cu parul suprataxarea companiilor petroliere, obiectivul este ieftinirea benzinei

                  Comment


                  • Mah Ponta face toate astea ca vin alegerile ,nu uitati ca este crescut de asasinii Romaniei,Iliescu si Nastase care au vandut petromul pe 2 bani....au saracit Romania si urmeaza Rosia Montana jaful cel mai mare din istoria Tarii!

                    Comment


                    • La mine

                      Benzina se mentine la 5.8 lei
                      Motorina: 5.9 lei. Nu e vreo firma mare dar are benzina si motorina buna. Tata numai de acolo baga si nu a avut niciodata probleme iar masina trage destul de bine.

                      Comment


                      • Cum se numeste?

                        Petrom, benzol de 95 5.82 lei
                        sigpic
                        !

                        Comment


                        • Firma se numeste Service Benz Com cele doua din poze se afla la o distanta de 700 m una de cealalta .
                          Attached Files

                          Comment


                          • Cand aud de psd, nastase, ILIESCU, Tonta....imi creste tensiunea!

                            Comment


                            • La benzinaria Carrefour Militari ,benzina era 5.72lei/l

                              Comment


                              • Cea mai ieftina benzina in Bucuresti este la Petrom ul de la Brancoveanu (lg spitalul ala de copii).
                                Nu stiu cat e acum- dar acum 2 saptamani acolo era 5.67 in timp ce la restul Petrom urilor era cam 5.9

                                Totusi...nu stiu de ce am impresia ca baietii de acolo te cam fura la pompa..la 30 litri mie mi-au iesit lipsa cam 3 litri.
                                Poate e doar un calcul gresit
                                Saab 9-5 Aero

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google