Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru 0,0006 bani diferenta pe litru nu vreau sa aud de Petrom. Cand alimentam Loganul de la ei zici ca se transforma din 1.4 in 0,7! Prefer sa dau 5,92 pe Mol si stiu ca merge masina normal.

    Comment


    • mie cea de la Lukoil mi se pare f proasta. Cea de la Petrom nu mi-a facut decat odata figuri cand am luat de la statia de lg metroul Mihai Bv.

      De la Rompetrol mi se pare cea mai ok.

      Azi la Petrom ul de lg mine 5.71 ron benzina cu reducerea de weekend.
      Saab 9-5 Aero

      Comment


      • Au bagat si astia reducere de weekend? )

        Comment


        • Eu bag de la lukoil de mai bine de 2 ani. E o statie la care pretul este mereu cel mai mic (pe langa piata resita). Masina trage perfect. M-am dat de atatea ori cu benzina asta si nu am avut niciodata surprize ca nu imi trage masina.

          Comment


          • vi tu cu d`astea sa nu mai dormim noaptea )
            nu zic ca nu-i imposibil in romania asemenea pret. se vehicula oricum vestea ca pana la toamna se va ajunge la 8 ron / l
            Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

            Comment


            • CONSILIUL CONCURENŢEI: Se discută o formulă de plafonare a prețului la carburanți!!!

              Eu as fi fericit daca ar bloca cresterea pretului cel putin 1 an

              Comment


              • Duminica la Dorohoi benzina de 95 era 5,66 ron/l la Dorohoi. La Botosani oleaca mai scumpa dar tot mai ieftina ca la Suceava de exemplu.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Președintele Camerei Deputaților, Roberta Anastase are de să fie mandră de tatăl său, salariat la stat. Corneliu Anastase a castigat in luna martie 2012 un salariu de 350 de milioane de lei vechi, in calitate de consilier al directorului CONPET. Firma a fost inregistrată la Registrul Comertului Prahova in 1991 ca societate comercială pe actiuni, al cărei principal actionar este statul roman.
                  De aici vin o parte din costuri, salarii nesimtite in firmele ce au legatura cu petrolul. Un consilier al directorului, platit cu 350 decmilioane pe luna. Directorul oare cat are?


                  .........pretul la pompa este 6 lei, din care 1,54 lei reprezinta acciza, iar la 1,54 lei se adauga TVA de 0,34 de bani, adica taxa pe taxa. In loc sa supraimpoziteze, statul ar trebui sa anuleze aceasta taxa pe valoare adaugata pe accize.
                  Ce s-a zis dintotdeauana, cum dracu sa ai TAXA LA TAXA? Tu pui TVA si la accize?
                  Pai Taxa pe valoare adaugata se referea la valoarea adaugata industrial/comercial, nicidecum FISCAL. E un nonsens tipic romanesc.
                  Last edited by mr.K; 31 May 2012, 11:55.

                  Comment


                  • Plimbati-va in continuare cu masinile ca asta este efectul :http://www.libertatea.ro/detalii/art...rn-396943.html

                    Comment


                    • Pai ne plimbam, daca nu stim sa facem proteste in masa ca alte popoare stam si rabdam si daca facem, tot nu se intampla nimic si mergem usor spre casele noastre. Singura solutie pentru Romania este MONARHIA si confiscate averile celor care ne-au furat din '90 pana acum dupa care, eventual, executati.

                      Comment


                      • Basescu si cu boc sunt de vina!

                        Jos basescu....jos basescu!

                        Comment


                        • buna asta cu Basescu... las' sa se sature de Ponta si Crinuta
                          singurii care ar putea confisca averile sunt comunistii. restul o ...g ca nu au ce sa faca in democratie

                          Comment


                          • Pai nu era toata lumea cu gura mare ca scumpeste Boc si cu Base benzina.... Luati si pe PSD (care au privatizat fraudulos petromul!).

                            Comment


                            • daca citesti in urma eu chiar le-am luat apararea "fostilor" astia cum au venit fac manevre. sa-l scape pe bombonel...etc si asta inainte de alegeri... daca ies pt 4 ani?! iti dai seama ce fac ?! le-ar rupe capul..

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google