Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by usr1 View Post
    Citeam posturile mele din urma din acest topic si vad ca am presupus bine cind afirmam ca pina in toamna 2012 benzina va fi 6 lei.

    Oare la iarna o sa fie 7 lei?
    Sper din tot sufletul sa te inseli; in alte conditii vand Loganul si-mi iau...caruta.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • la omv e 6,11 lei benzina de 95

      Comment




      • No comment

        Comment


        • sal

          eu o sa merg mai putin sincer, culmea euro ii mult mai mic decat inainte, motive de crestere pot sa aiba ei nu le credem noi, Romania lu' peste prajit! sa o faca 10 lei mai conteaza..

          Comment


          • @SLIM_DADDY pina la urma o sa ajunga cutitul la os romanilor si vor spune....... STOP nu mai consumam...... ca alta solutie viabila nu prea vad pentru moment.

            Astazi cu reducerile de weekend la petrom se afiseaza un pret de 5.92 iar la unele statii de la periferie 5.85 pentru benzina.

            Comment


            • 6,14 motorina la omv , in fiecare saptamana pretul creste

              Comment


              • Asta este doar inceputul...pt cine cunoaste amintesc ca parintele Arsenie Boca a zis asa:'Va vor lua totul",pretul combustibilului care este ghidat de unii la nivel planetar cred ca este un mizilic la ce o sa urmeze in urmatorii ani. Si cine crede ca o ard cu fanatism religios greseste!

                Comment


                • La petrom in Piatra Neamt motorina standard e 6,05.

                  Comment


                  • Originally posted by usr1 View Post
                    @SLIM_DADDY pina la urma o sa ajunga cutitul la os romanilor si vor spune....... STOP nu mai consumam...... ca alta solutie viabila nu prea vad pentru moment.

                    Astazi cu reducerile de weekend la petrom se afiseaza un pret de 5.92 iar la unele statii de la periferie 5.85 pentru benzina.
                    pai nu ziceai ca daca pleaca Base scade pretul ? ce face Antonescu (cacarau pt cunoscatori )
                    am bagat motorina alto rompetrol azi 6,44(Orastie). la o statie prin pitesti era 6,52 misto....
                    Last edited by B997NDL; 22 August 2012, 20:23.

                    Comment


                    • Efix 95- Rompetrol- 6,03/l.

                      Comment


                      • 6,20 benzina 95
                        in fiecare saptamana mai pun 0,09 lei in ritmul asta ajungem curand la 7 lei

                        Comment


                        • Se ajunge mario mai repede decit ne-am fi asteptat. Am vazut in seara asta la omv ca cel mai scump sortiment de benzina e 6.78 deci pina la 7 lei nu mai e decit un mic pas. Vad ca pe europa benzina tinde spre 2 euro deci....... sigur pina la iarna se face si la noi 8 lei iar daca ritmul scumpirilor va fi la fel de sustinut, pe la jumatatea lui 2013 va fi 10 LEI LITRU

                          In cazul asta o sa vedeti cum romanasii de rind nu o sa-si mai permita sa dea 500 lei pe un plin si ori isi vand masinile la un pret de nimic ori trec pe gaz.... in conditiile in care nu se va scumpi si asta exagerat.


                          Acum din toata postea asta sa privim si partea buna.... o sa ne putem permite masini sh la care doar visam pina acum.....dupa cum vedeti aceasta apocalipsa economica va face ca un logan sh sa nu treaca de 1000 euro.
                          Last edited by usr1; 23 August 2012, 23:40.

                          Comment


                          • sal

                            da colegul de mai sus cred ca s au gandit multi la varianta pe gaz am vazut bmw la cateva mii de euro apropo de masini sh care nu ni le permiteam plus ca si varianta de 1000E pe Logan sh ii tot atat de plauzibila, ceea ce ar fi nasol, traiasca Romania pitoreasca!

                            Comment


                            • Ma uit la panoul cu preturi si nu imi vine sa cred ce vad: 6.2 ron/l beinzina kkt de 95. O ora am stat in fata panoului si nu mi-a venit sa cred. Am plecat apoi cu rezervorul gol. Voi merge pe jos si asa sper sa faceti si voi. Mai facem si miscare.

                              Comment


                              • @adyxzz va fi foarte greu in toata lumea iar tarile de mana a 3 a cum este si Romania vor fi puternic afectate de aceasta apocalipsa economica.

                                Daca intr-o tara din UE unde salariul mediu este de 2000 euro/luna pretul de 5 euro litru de benzina va fi suportat...cu greu dar va fi suportat.

                                In cazul Romaniei: unde 70% dintre romani cistiga un salariul mediu de 1.000 ron lunar aporiximativ 230 euro; unde marea majoritate de romani e indatorata la banci pretul de 5 euro litru de carburant va fi o adevarata catastrofa.

                                Diminetile in care strazile erau pline de masini (ca mai fiecare dintre noi merge cu masina personala la job) vor fi amintiri din vremurile bune

                                In loc de concluzie:

                                * mai mergeti cu masinile cit se mai poate ca in anii care vin nu o sa ne mai permitem multi luxul de a merge cu masina.
                                Last edited by usr1; 24 August 2012, 00:16.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google