Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Carrefour Militari ( motorina rompetrol) 5,45 lei/litru.
    in sfarsit, s-a facut dreptate.
    motorina e cum ar trebui sa fie, mai ieftina decat benzina.

    Comment


    • A fost tot timpul mai ieftina motorina decat benzina in tara, mai putin in sudul tarii.

      Comment


      • pe ce lume traiesti ? e asa de mai putin de o luna. intotdeauna motorina a fost mai scumpa. cred ca te refereai la tarile civilizate. uita-te in urema la preturi.

        Originally posted by aris86 View Post
        Petrom, Mol si Lukoil Alexandria: benzina 95: 4,92 ron/l si motorina: 5,13 ron/l
        Rompetrol Alexandria- efix 95: 4,94 ron/l; efix51: 5,15 ron/l.
        tocmai am dat de un post de-al tau.
        n-a fost niciunde mai ieftina.
        Last edited by B997NDL; 30 June 2015, 18:16. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • In Moldova, zona de munte si in Ardeal, vara trecuta era mai ieftina motorina decat benzina. Numaibin sud era mai scumpa, fiind zona agricola. Practic la campie, intotdeauna a fost mai scumpq motorina decat ar fi trebuit. Oricum si acum sunt mari preturile, comparativ cu cotatiile internationale ale barilului. Facusem un calcul estimativ raportat la valoarea dolarului de 3,22 ron si barilul 106 dolari si un pret maxim de 6,55 benzina maxim,.aplicand regula de 3 simple am ajuns la 4,65 ron/l (in conditiile actuale). Am mai inclus o marja de taxe si valoare reala ar fi de maxim 5 ron/l la carburanti.

          Comment


          • vara trecuta am fost, ca in fiecare an, la ai mei, in Hunedoara, motorina era clar mai scumpa decat benzina. era mai scumpa si fata de bucuresti. ce inseamna zone agricole ? se face grau si porumb in ardeal de nici nu visezi.

            Comment


            • Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

              Campia Romana... Nedelica! Aici se invarte smenu' in Agricultura!
              Fara taxa Monta...era acum vreo 5 lei...macar teoretic.


              Sent from mobile
              Last edited by jonnie007; 1 July 2015, 02:18.
              Keep walking...

              Comment


              • Omv Eroii revolutie, benzina 95: 5,87 ron/l. De când au concurenta directa cu Rompetrol de pe Viilor, au mai scazut preturile. Barilul scade cu 5$ intr-o zi si la noi se ieftinesc carburantii cu 5 bani pe l. Halal ieftinire. Daca in iarna, barilul era la 48 $ si dolarul la 3,8 ron/$ benzina era undeva la 4,8-4,9 ron/l. Acu la 56 $ barilul si 4,08 ron/$, benzina este in general 5,7-5,9 ron/l. Niste hoti benzinarii astia. Ar merita sa nu mai alimenteze nimeni de la ei.

                Comment


                • campulung muscel,statia petrom, motorina standard=5.55 ron/litru

                  Comment


                  • Rompetrol Tg-jiu, motorina 51- 5.63 lei
                    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                    Comment


                    • Petrom Favorit, Motorină Standard - 5,49 lei/litru, Motorină Extra - 5,77 lei/litru.

                      Comment


                      • Omv eroii revolutiei: Benzina 95: 5,92 ron/l, motorina Max diesel: 5,91 ron/l. A scazut dolarul si a crescu barilul hopa au scumpit cu 5 bani, dupa ce acu cateva zile au ieftinit-o cu trei bani, desi barilul scazuse cu 5$ intr-o zi.

                        Comment


                        • Petrom Şoseaua Alexandriei, Motorină Standard - 5,44 lei/litru, Motorină Extra - 5,73 lei/litru.

                          Comment


                          • Petrom Şoseaua Alexandriei, Motorină Standard - 5,42 lei/litru, Motorină Extra - 5,71 lei/litru.

                            Comment


                            • Petrom Brancoveanu - benzina 95 - 5,77 lei/litru

                              Comment


                              • 5.82 lei litrul benzina, rompetrol Luica
                                Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google