Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • vezi ca nu s-a ieftinit nici o benzina cu 5 lei. de la 4.5 a ajuns la 2.7 --> 4,5-2,7=5?
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • Bine ar fi fost daca s-ar fi ieftinit cu 5 lei.

      Comment


      • pai ne mai dadeau si bani sa le cumparam benzina...vreo 50 bani pe litru vise
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • Pai astia cum storc orice picatura de petrol din pamant , de ce sa nu ne stoarca si noua buzunarele cu orice ocazie.

          Comment


          • mai nou se ocupa cu extractia leilor din cont
            baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

            Comment


            • Originally posted by alindrgn View Post
              vezi ca nu s-a ieftinit nici o benzina cu 5 lei. de la 4.5 a ajuns la 2.7 --> 4,5-2,7=5?
              Nu stiu de unde ai cumparat tu aline cu 4.5 benzina ca nici CARERA 100 (ca sigur Petrom 95 NU) nu era atat in cele "mai bune" cotatii , si acu` tu compari mere cu pere . 2.7 nu a fost nici cea mai ieftina benzina ... pretul cel mai mic de referinta a fost pe 21.dec.08 2.72 PETROM si cel mai mare a fost 3.92 (asta cand era bariulul 155$) a scazut in 3 luni la 140$ si benzina costa cam 3.4 pret de referinta si apoi S-A DECLARAT CRIZA FINANCIARA si a ajuns la pretul pe care l-am comunicat mai sus ... ai inteles la ce ma refeream
              1.6 MPi Icy White

              Comment


              • 4.59 era un litru de benzina EVO4 la mol intr-o statie din bv, pentru ca numai evo4 am bagat la inceput. si ai dreptate, 2.7 era cea de 95. dar nici asa, nu a scazut pretul cu 5 lei, si nici nu a urcat apoi cu 2 lei
                Last edited by B 83 RMJ; 4 February 2009, 21:05.
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • Iara romani sau facut de rahat ca au concesionat zona de langa insula serpilor unde era cel mai mult petrol am ramas doar cu apa

                  Comment


                  • Originally posted by alindrgn View Post
                    4.59 era un litru de benzina EVO4 la mol intr-o statie din bv, pentru ca numai evo4 am bagat la inceput. si ai dreptate, 2.7 era cea de 95. dar nici asa, nu a scazut pretul cu 5 lei, si nici nu a urcat apoi cu 2 lei
                    Eu ti-am zis ca tu compari mere cu pere Daca ne referim la benzine Petrom ai sa vezi comparatia care am spus-o eu .. Daca ne apucam sa comparam MOL care nu a avut benzine sub 3 ron nici la pret de referinta ..nu`sh ce sa zic . Cert este (din sursa sigura) la ARPECHIM (Combinatul Petrochimic Pitesti al Petromului acum este OMV sau MOL habar nu am) ca acum 2 ani cand benzina cea mai scumpa la pompa era aproape sau chiar 4ron , pleca din Combinat cu pret de 1.1 RON fara taxe si accize .
                    Si facand referire la preturile smechere pe care le practica - explica tu faptul ca British Petroleum (BP) a inregistrat profit cu 300% mai mare pentru aproximativ aceeasi cantitate de benzina la pompe . Cred ca imi iau bicicleta sau bag numai GPL daca mai cresc astia preturile
                    1.6 MPi Icy White

                    Comment


                    • mol a avut benzina la 2,75 la brasov. iti spun sigur ca eu bag numai de la mol, nu de la petrom. si am alimentat cu 2.75. eu compar mere cu pere, dar tu tot nu intelegi ca ai spus ca s-a ieftinit benzina cu 5 lei, dupa care s-a scumpit cu 2 lei. explica-mi si mie cum vine ca tot nu inteleg si tu te legi de merele mele
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • Ma bag si eu in seama mol are cel mai scump carburant de la noi de pe piata iar petrom este cel mai ieftin.

                        Comment


                        • Bine ... poate e gresit . S-a ieftinit mai mult de 5 lei , dar s-a scumpit foarte repede pentru doar 3$ / baril la asta m-am referit . Atunci hai sa nu ma mai leg de merele tale Aline (daca-mi permiti) hai sa vedem . Era 140$ / baril pret 4.03 lei/litru Petrom95 (daca e gresit sa ma corectezi) dar facem calcule simple . A scazut barilul la 38$ pret 2.75lei/litru Petrom95. Acum barilul este 42$ si pretul de azi este Premium fara plumb 95 - 3,11 de referinta (la pompe e cam 3.21) DECI NU TE SIMTI FURAT ?
                          A scazut 368% pretul barilului si benzina a scazut cu 146% pret. Apoi a crescut cu 10% barilul si benzina a crescut cu 16% + ca a mai fost si accizata in plus incepand cu 2009. DECI NU E CORECT DAR NU AVEM CE FACE
                          1.6 MPi Icy White

                          Comment


                          • Cum nu avem ce face iesim cu toti in strada si protestam in franta populatia a iesit in strada nu ca romanai care sunt lasi si le place sa fie furati pe fata.

                            Comment


                            • si o s o mai scumpeasca ...............
                              sigpic Alexandria

                              Comment


                              • UNDE S-A IEFTINIT BENZINA CU 5 LEI??? nu intelegi ca e imposibil? era 4.02 sau cat ai zis tu, si a ajuns la 2.7, cum s-a ieftinit cu 5 lei? deja am dureri de cap

                                @radu2008: la tine la sibiu poate e cel mai scump molul. la brasov omv si petromV sunt cele mai scumpe, urmand apoi mol. oricum pretul difera de la statie la statie.

                                facut azi plinul cu benzina EVO de la mol cu 3.96(iesirea spre bucuresti), si carrera 100 la omv era 3.91(statia din centru).
                                Last edited by B 83 RMJ; 5 February 2009, 20:48. Reason: .
                                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google