Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am semnat si eu petitia
    fara linkuri externe in semnatura

    Comment


    • Pot sa spun ca sunt mai multumit pe benzina acasa am un logan benzina 1.4 personal care mananca cam 9-10% in oras si masina de servici un logan diesel care ia cam 8% ......asa ca mare diferenta nu este daca tinem si cont de pretul benzinei si motorinii ......sa nu mai pun si performantele pe benzina

      Comment


      • azi alexandria petrom v 4,05 carera 100
        sigpic Alexandria

        Comment


        • 3.62 RON/litru motorina Sprint Diesel ieri la Omv pe Timisoara
          A fost dragut cat au scazut preturile dar acum se pare ca usor usor o iau pe acelasi traseu dinainte, si anume sus sus suus.
          ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
          Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

          Comment


          • STIRE BOMBA!!!DE MAINE ROMPETROL IEFTINESTE BENZINA CU 8 BANI PE LITRU SI MOTORINA CU 11-12 BANI PE LITRU!!!

            nu stiu daca si alte benzinarii o sa scada preturile, rompetrol a fost dat ca exemplu.

            .sursa: Mix2TV Brasov
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • si cat va costa la pompa la rompetrol?Maine plec la Timisoara, si macar sa stiu......
              aham......Restul e LOGAN


              http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

              Comment


              • cu 8 bani mai putin decat azi. nu stiu fratica...citeste si tu posturile anterioare pe aici ca a pus lumea preturi. nu s-au mai modificat de o sapt.
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • Originally posted by sibianul View Post
                  si cat va costa la pompa la rompetrol?Maine plec la Timisoara, si macar sa stiu......
                  Pai peste 1 ora benzina mai ieftina cu 8 banii numai la statiile rompetrol

                  Comment


                  • Originally posted by sibianul View Post
                    si cat va costa la pompa la rompetrol?Maine plec la Timisoara, si macar sa stiu......
                    Originally posted by flavio View Post
                    am alimentat azi de la rompetrol cu 3,5 ron/litrul

                    postul lui flavio dateaza de pe data de 17 februarie
                    sigpic

                    Comment


                    • Ce bine ar fi sa fie adevarat nu am avut timp sa urmaresc stirile la tv ca am fost plecat la o petrecere astept cu nerabdare sa vad noile preturi la benzina ca trebuie sa alimentez.

                      Comment


                      • Originally posted by bogdan_1984 View Post
                        postul lui flavio dateaza de pe data de 17 februarie
                        sunt sigur ca este pretul la benzina de 98. nici la mol sau omv unde sunt preturile de top nu este atata litrul. 3.42 cea de 95 la mol si omv
                        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                        Comment


                        • In luna iulie 2008, barilul de petrol costa $147, litrul de banzina 4 ron iar dolarul era 2,26 ron. In luna februarie 2009, barilul de petrol costa $40 iar dolarul este 3,3 ron.
                          TRAGETI VOI CONCLUZIILE ... daca cititi tot articolul de pe www.gazonline.ro o sa vedeti ce inseamna japca pe fata
                          Last edited by ingerulol; 21 February 2009, 12:53. Reason: Automerged Doublepost
                          1.6 MPi Icy White

                          Comment


                          • Asa ne trebe daca nu suntem in stare sa iesim in strada sa facem ceva eu i felicit pe baieti destepti care fac afaceri de miliarde pe seama prostilor de romani de aicea putem trage concluzia ca suntem dobitoci.

                            Comment


                            • Originally posted by Dagutu View Post
                              Pot sa spun ca sunt mai multumit pe benzina acasa am un logan benzina 1.4 personal care mananca cam 9-10% in oras si masina de servici un logan diesel care ia cam 8% ......asa ca mare diferenta nu este daca tinem si cont de pretul benzinei si motorinii ......sa nu mai pun si performantele pe benzina
                              cum oare iti ia tie in oras dieselul 8 %?? dar cum oare il conduci, de iti papa atata? iarna la mine abia trece rar peste 6%, iar vara mai mult de 5,5 nu vad, ba chiar mai putin, iar tie iti ia 8?? ciudat.... inseamna ca in masina de serviciu iti bagi talpa calumea, iar cea personala o menajezi. eu imi menajez masina personala si imi consuma foarte ok. si NU merg la consum (aici multi inteleg mersul subturat; merg exact la regimul normal de functionare al masinii, in functie de treapta de viteza), iar diferenta dintre benzina si motorina e chiar foarte mica acum, asa ca diferenta e imensa.... si performantele la fel, dar pt diesel.
                              ps: rog a se muta la diesel vs.benzina vs.gaz!
                              Last edited by huzzy1981; 21 February 2009, 12:59.
                              1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                              Comment


                              • Dar totusi vine careva cu ce preturi noi la carburanti?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google