Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by florin6234 View Post
    sa eftinit si benzina cu 800bani

    Unde,unde?
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • azi la petrom motorina diesel euro 5 ...pret/litru: 3.44 ron

      Comment


      • S-a ieftinit decat fictiv Raman aceleasi preturi la pompe (mai ales la benzine)

        P.S. Cu riscul sa ma repet - HOTIIIIIII
        1.6 MPi Icy White

        Comment


        • Am alimentat de la petrom cu benzina de 95 fara pb 3.38 ron am semnat degeaba petitia singura solutie pe criza asata facuta de cei mari este sa iesim in strada si sa boicotam benzinariile ca altfel nu se poate nimini nu vine cu asa initiativa si sa fie sustinut de toti soferii.

          Comment


          • ieri pus benzina 95 de la mol roman 4,05 .ieftin nu?motorina e 3,55 tot la astia.
            Last edited by margelatu; 27 February 2009, 16:27.
            Welcome to the Club, We Have Jackets !

            Comment


            • Cum dreaq sa reduca astia de la Petrom carburantii cand:

              "Petrom a raportat pierderi record in ultimul trimestru: 340 mil. euro. Compania nu mai da dividende"

              http://www.zf.ro/burse-fonduri-mutua...dende-3998599/

              Comment


              • Bun si restul companiilor??

                Comment


                • Restul fac ce face si Petrom: scumpesc, doar sunt "buddies" cand e vorba de jecmaneala.

                  Comment


                  • ce ar trebui sa facem? sa blocam benzinariile si sa nu ii lasam nici pe altii sa alimenteze.???
                    fara

                    Comment


                    • Am inteles ca nici Taximetristii din Bucuresti nu vor mai alimenta benzina - ci vor folosi GPL , majoritatea au , sper sa arunce si ei vestea mai departe , eu de pe 12 ian nu am mai bagat benzina in masina si nici nu o sa mai bag pana nu scade sub 3 lei / litru .
                      GPL e 1.71 Ron / litru pret de referinta cam 1.75 - 1.79 la pompe
                      Dizelu`3.7 ron / litru
                      benzina MULT PREA SCUMPA / Litru (in conditiile in care ei nici macar nu importa petrol pentru productia interna) cititi stirile de pe gazonline sa ramaneti si voi afis
                      1.6 MPi Icy White

                      Comment


                      • eu cred ca poti sa astepti mult si bine sa scada sub 3 lei litrul. cum sa iesim in strada, cand noi organizam intalniri regionale si nationale unde se strang 80-90 de masini si fiecare face macar un plin?
                        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                        Comment


                        • azi la petrom Grigorescu:3.33ron/l premium 95.e asa de al inceputul lui februarie.astia nu au degand s-o mai ieftineasca?
                          :smokespliff:viata e frumoasa doar daca stii s-o traiesti:dirol:

                          Comment


                          • Originally posted by ingerulol View Post
                            (in conditiile in care ei nici macar nu importa petrol pentru productia interna)
                            Mai citeste...esti chiar asa de sigur de faptul ca noi ardem carburanti prelucrati strict din petrolul tarii (ma refer doar la o companie...).
                            In plus...Petromul are mari pierderi comerciale. Apoi, in structura preturilor, asa cum am zis mai sus, o felie consistenta de "tort" o ia si statul si se duce "in vant".
                            Ce concluzii se pot trage de aici?
                            Simplu: sa mergem pe biciclete si asa am devenit cam sedentari
                            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                            Comment


                            • Originally posted by V@ly 1.4 MPI View Post
                              azi la petrom Grigorescu:3.33ron/l premium 95.e asa de al inceputul lui februarie.astia nu au degand s-o mai ieftineasca?
                              tu zi mersi ca nu s-a mai scumpit de la inceputul lui februarie, asa cum aveau obiceiul sa creasca pretul la 2-3 zile cu 9 bani.
                              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                              Comment


                              • Daca suntem puturosi si ne este lene sa iesim in strada asa ne trebe sa o scumpeasca mereu daca ar fi sa iesim in strada ma trec eu primul pe lista vad iara ca uni membri nu prea sunt de acord cu iesirea in strada ca ei vor neaparat sa circule cu masina.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google