Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • la fel si in alexandria 3,33 lei litrul de 95 petrom
    sigpic Alexandria

    Comment


    • ce sa mai spun...am ramas putin socat sa vad ca in mica excursie pe care am facut ieri si azi pana in apuseni, sa vad ca la benzinarii 'fantoma'(locale-all oil sau mai stiu eu care) din campeni, abrud, zlatna sau alte orasele-sate pana la albac, benzina de 95 e mai scumpa decat la omv/mol, si sigur are ceva apa sau alte lichide prin ea. un litru de benzina 95 era 3.45, cand la omv sau mol este la 3.42. am vazut si benzinarii la 3.32 prin alba sau sibiu.
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • De la benzinariile private nu am alimenta niciodata azi vara am fost prin gorj am alimentat de la petrom iar omul de acolo a zis sa nu alimentez de la privati ca au apa, este adevarat ca au si preturi mai ridicate .

        Comment


        • asa e. benzinariile private si partenerii rompterol au si apa in benzina
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • Azi am alimentat si eu de la Petrom benzina 95 si era 3.32 ..

            Comment


            • Tot azi alimentat de la petrom(varianta Constanta) 3,33/L Aceeasi benzinarie in 3 puncte diferite din oras 3 preturi diferite.... 3,33 3,35 3,40 Depinde de unde vrei sa bagi ... pentru mine varianta este ce-a mai aproape(nici chiar aproape dar ajung repede ca nu e aglomerat) si bag de acolo find si cea mai ieftina tot itmpul.
              Intalniri Logan Club Constanta:
              In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
              Ptr detalii : 0723.955.045

              Comment


              • petrom tot 3,33 litrul de benzina de 95
                sigpic Alexandria

                Comment


                • Acum 2 zile cand am bagat de la petrom era pretul 3.30 Ron/Litru si motorina Euro 5 3.32 Ron/litru. Nu prea m-a interesat preturile la carburanti acuma, dar de cand s-a ieftenit motorina asa de mult ? Parca tot timpul a fost cu 3-4 miii mai mlt (ma insel)

                  Comment


                  • Motorina s-a tot ieftinit.

                    Comment


                    • vine primavara si incep lucrarile agricole
                      sigpic Alexandria

                      Comment


                      • Legea de baza a economiei de piata este legata balansul cererii si ofertei.
                        Exista cerere mare, poti sa ridici pretul (cu anumite limite, evident), si invers, scade cererea, se mareste oferta.
                        Si asa e mai ieftin de produs motorina; in economia actuala, majoritatea transporturilor sunt depedente de asa ceva, nu mai sunt "trinuri"; ideea este ca au scazut foarte mult (si scad in continuare) volumele transportate (auto).
                        Deci nu are legatura cu campania agricola
                        Last edited by 77sky; 9 March 2009, 18:25.
                        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                        Comment


                        • oricum nimic nu logic in Romania
                          treaba cu lucrarile agricole e o parodie desi ajuta pe cineva
                          sigpic Alexandria

                          Comment


                          • Am alimentat de la petrom cu benzina de 95 fara pb cu 3,38 ron/l am semnat degeaba petitia ca este doar praf in ochi!

                            Comment


                            • era previzibil, in legatura cu petitia.

                              preturile inca stagneaza. eu zic ca e nasol. inseamna ca tot nu e cerere de benzina si asta este un efect secundar al crizei.
                              sigpic

                              Comment


                              • eu am bagat tot de la petrom de 95 cu 3,33/L
                                Intalniri Logan Club Constanta:
                                In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
                                Ptr detalii : 0723.955.045

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google