Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • fratilor cred ca trebuie sa ne dam pe biciclete ca e mai sanatos si mai ieftin....mai ieftiniti si voi carburantii mai oamenilor ca o luam razna altfel.......

    Comment


    • Alimentat azi de la Rompetrol fx 95 benzina pret 3.98 lie pe litru !
      sigpic #

      Comment


      • E hotie legala ceea ce fac guvernantii cu pretul benzinei ; pretul real este undeva sub jumatate din pretul de la pompa , iar restul sunt taxe ......
        Cineva spunea acum cativa ani " sa traiti bine " !!!! C H I A R C R E D E A T I !!!!!!!!!!!!!!!!

        Comment


        • Eu am inteles ca pretul benzinei e de 1.5 lei si restul pana la 3.98 sunt taxe.
          sigpic #

          Comment


          • E de anul trecut, dar...ca idee...
            Attached Files

            Comment


            • Interesant ca nu mai vb nimeni la tv despre acest subiect

              Comment


              • Atat timp ca lumea alimenteaza chiar si in conditiile in care ei scumpesc preturile,nu vad de ce i-ar interesa sa le micsoreze.

                Comment


                • Ai punctat unde trebuia!

                  Comment


                  • Originally posted by alin2009 View Post
                    Atat timp ca lumea alimenteaza chiar si in conditiile in care ei scumpesc preturile,nu vad de ce i-ar interesa sa le micsoreze.

                    Nu asta-i problema (desi, intr-adevar pretul se formeaza in mod liber prin cerere si oferta), "ingineria" e in alta parte: se stie ca Petrom "dicteaza" preturile la carburanti, ori cand Petrom modifica pretul, asa-zisa concurenta, se aliniaza la "standarde" - mie asta-mi miroase a cartel, ori politica UE in domeniul concurentei nu accepta practicile monopoliste (chiar daca nu avem un monopol in adevaratul sens al cuvantului, dar o intelegere cu caracter monopolist de tip cartel avem in Romania). Aici ar trebui sa se sesizeze Consiliul Concurentei.

                    Comment


                    • Pai daca doar Petromul ar mari preturile,si celelalte companii ar ramane cu pretul in urma,poate ca ar fi acuzati de concurenta neloiala,si ca urmare se aliniaza si ei la preturile dictate de piata.

                      Comment


                      • Am alimentat azi de la Petrom 95 cu 3.84

                        Comment


                        • Atat e si in Arad.

                          Comment


                          • oricum petromu era cel mai ieftin fata de restul.
                            sigpic

                            Comment


                            • Salut.Azi am alimentat de la petromV mioveni,omvcarrera 95/3.93/litru.
                              Mult,frate mult.........dar de traim in Romania......
                              Numai bine.
                              Un Logan----YNG-----
                              Numai bine.

                              Comment


                              • Alimentare 19-06-2009 Rompetrol Efix 3,99 Lei/L.
                                B 44 NWP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google