Pleoape Faruri Logan Facelift, Legale?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pleoape Faruri Logan Facelift, Legale?

    Salut, am un Logan facelift Kiss FM, si i-am tras pleoape la faruri! aveti idee cat de legale sunt? ce pot pati daca am nenorocul sa dau nas in nas cu cei de la RAR sau politia? ms

  • #2
    Nu stiu cat sunt de legale,dar eu le am de cand am luat masina(2006) si nu mi-a zis nimeni nimic de ele pana acum.Drumuri bune.

    Comment


    • #3
      In 2006 nu aparuse faceliftul.

      Comment


      • #4
        Dar care este ilegalitatea la niste simple pleoape?
        Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

        Comment


        • #5
          ...dar la niste jante mai mari, dar la xenoane in far stok, dar la folii aproape opace?

          Comment


          • #6
            jantele testate sunt cele omologate, xenoanele in farul stok fara lupa deranjeaza ceilalti participanti la trafic, cu folia cam tampita treaba dar lege ii lege, cate legi nu sunt tampite in romania ? sunt mii de masini cu pleoape, nu cred ca se leaga de asa ceva, decat daca-ti pui pleoape pe juma de far, care sa modifice campul luminozitatii
            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

            Comment


            • #7
              Eu am un cunoscut caruia i s-a spus sa dea pleopele jos la ITP, omul a refuzat si a plecat spre alt ITP unde a constatat ca era inregistrat in baza de date ca "masina cu probleme", probabil de angajatul de la primul ITP. Nu stiu daca este o lege care sa le interzica, dar daca exista trebuie respectata, indiferent cat de absurda pare in mintea unora.

              Comment


              • #8
                Certificatul de înmatriculare sau de înregistrare se reţine de către poliţia rutieră în următoarele cazuri: [...]
                autovehicul are aplicat pe partea frontală şi/sau posterioară a acestuia afişe, înscrisuri sau reclame care diminuează eficacitatea dispozitivelor de iluminare şi semnalizare luminoasă ori citirea numărului de înmatriculare; [...]
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • #9
                  Masina mea a trecut ITP-ul fara probleme cu pleoapele aplicate pe faruri...si pe bune
                  Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                  Comment


                  • #10
                    Exista o lege care interzice darea si luarea de mita. Se aplica?
                    Asa ca terminati cu tam-tam-ul pentru niste amarate de pleoape.

                    Comment


                    • #11
                      am inteles ideea! oricum nu le mai dau jos, vroiam sa aud ceva pareri! se poate inchide aici! multumesc!

                      Comment


                      • #12
                        multe sunt ilegale, dar in romania merge nu e nici o problema.
                        Nu sufar de nebunie, doar savurez fiecare moment al acesteia!!

                        Comment


                        • #13
                          am circulat 2 ani cu pleope pe faruri, tot facelift am si eu si am trecut pe langa rar si rutiera si nu m-a intrebat nimeni de pleope si de xenoane.
                          acum depinde peste ce politai de la tara dai
                          sigpic

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google