Cum Desfac Sticla Stopurilor?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum Desfac Sticla Stopurilor?

    Dupa cum spune titlul sunt interesat sa desfac sticla stopurilor.Am vazut ca multi membri ai forumului au reusit asa ca poate ofera o mana de ajutor si celorlalti interesati.Multumesc anticipat!
    Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
    sigpic

  • #2
    Chiar nu stie nimeni cum se desfac?
    Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
    sigpic

    Comment


    • #3
      Chelull lampa este lipita la cald nu ai alta varianta decat cu un patent sa cureti marginile foarte bine pt. ca sant lipite foarte bine si dupa lipesti sticla (care de fapt este un plastic) cu silicon transparent ,eu asa am facut la masina mea acum fiecare cu metodele lui.

      Comment


      • #4
        gelica75 multumesc pentru raspuns.Asta banuiam si eu ca trebuie facut dar am tot sperat ca a gasit cineva vreo metoda mai "productiva".
        Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
        sigpic

        Comment


        • #5
          eu nu stiu dar sunt curios de ce vrei sa o desfaci ? vrei sa modifici ceva la sticla ? ca si eu ma gandeam la ceva da nu am vazut nici un model , scz daca deranjeaza postul

          Comment


          • #6
            nu stiu exact cum e la stopul stock dar steetstormu e lipit la cald cu un fel de plastic (numai mastic nu e ala de la imbinari)...eu le-am desfacut putin cate putin cu pistolul de aer cald cam 2 h pentru fiecare stop...probabil si alea stock sunt tot cam la fel
            low....&.....slow

            Comment


            • #7
              Singura metoda pentru cele stock e sa le spargi. Eu asa am putut sa le desfac. Dupa aceea cumperi doua geamuri noi si gata stopul.

              Comment


              • #8
                Deci sa inteleg ca imi trebuiesc 2 seturi de stopuri din care fac 1 singur:P
                Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
                sigpic

                Comment


                • #9
                  NU. Iti cumperi un set de geamuri noi.

                  Comment


                  • #10
                    se gasesc geamuri separat?Unde?cat?
                    Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Sal,mergi pe la magazine de pise auto se gasesc 50-70 ron setu,vezi ca nu toti au cauta si tu.

                      Comment


                      • #12
                        altii spuneau de incalzirea sticlei ,plasticului cu un pistol industrial cu aer cald,altii in cuptor la 300 grade,una din variantele astea am sa le incerc si eu ptr ale mele,care nu sunt stock...
                        sigpic

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google