Dispersor Lampa Spate Spart

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dispersor Lampa Spate Spart

    Nu stiu cum dis

  • #2
    Salut.
    Ce vrei sa spui?Daca se poate schimba?sau ce?
    Numai bine.
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

    Comment


    • #3
      Si eu am umblat sa schimb asa ceva!! M-am potolit ...sau mai bine zis m-a potolit agentul de la asigurari!! Pentru cine nu are CASCO varianta simpla e sa inlocuiesti doar dispersorul!! Din pacate la magazinele online care comercializeaza asa ceva gasesti la 35 de lei produsul ...doar ca trebuie sa comanzi de minim 50 de lei ..ceva...la care se aduga cheltuielile de transport deloc de neglijat!!! Asa ca pentru un stop spart ...eu spun ca varianta ieftina este la dezmembrari sau... alta ocazii!!

      Comment


      • #4
        Eu am gasit dispersorul in magazin la pretul de 35 lei.Vinzatorul mi-a spus ca se poate schimba.intrebarea este: Cum dau jos dispersorul?Se poate da jos si fara sa paradesc corpul lampii?Multumesc!

        Originally posted by Augustin-Yng View Post
        Salut.
        Ce vrei sa spui?Daca se poate schimba?sau ce?
        Numai bine.
        Domnule Augustin,i-mi cer scuze dar nu stiu de ce a aparut doar o parte din ce am scris.Internetul merge ca naiba.Intrebarea era daca se poate schimba dispersorul sau numai lampa cu totul.
        Last edited by george t; 4 September 2011, 15:58. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #5
          Este clar ca se poate da jos dispersorul spart ...altfel nu s-ar mai vinde cele noi!! Trebuie dat cu grija jos cel spart si gasita o solutie pentru a lipi pe cel nou!! Sper sa vada acest post si cineva care a facut aceasta "operatie" si sa-ti dea un sfat!! Nu cred ca e mare filozofie!! Totul depinde de solutia folosita la lipire!!

          Comment


          • #6
            Salut.
            Se poate schimba dispersorul,nu stiu in schimb cu ce-l poti lipi la loc.asta fara sa faca condens in timp.
            Numai bine.
            Un Logan----YNG-----
            Numai bine.

            Comment


            • #7
              Am schimbat eu dispersorul la o lampa prin 2008. E si acum la locul ei, in stare perfecta si fara pic de condens.
              Trebuie curatat canalul de pe corpul lampii, acolo unde a fost imbiant dispersorul initital. Dupa aceea, cand unesti corpul lampii cu dispersorul si arata perfect, lipesti definitiv cu adeziv Bison Plastic (cred ca am folosit cam 2 tuburi).
              Tot 35 de lei am dat si eu pe dispersor atunci, plus 15 lei adezivul.
              GL-22-TOF

              Comment


              • #8
                Multumesc tuturor celor care mi-au raspuns.O seara buna sa aveti.

                Comment


                • #9
                  sau incearca cu silicon ca e mai ieftin

                  Comment


                  • #10
                    Silicon de etansat cada de baie??
                    Vezi ca mai sunt si alti adezivi buni....nu doar siliconul.Peste tot lumea lipeste cu silicon.
                    real power..... diesel power by

                    Comment


                    • #11
                      Adezivul pe care l-am recomandat e special pentru lipit materialele plastice.
                      Adezivii siliconici se folosesc pentru etansari si mai putin lipituri.
                      GL-22-TOF

                      Comment


                      • #12
                        Am incercat sa desfac dispersorul de pe corpul lampii dar nu am reusit(adevarul e ca nu am "insistat" foarte tare).Ca sa nu fiu nevoit sa merg cu masina fara lampa sau cu ea distrusa am mers la magazinul de unde am cumparat dispersorul si am cumparat lampa cu totul(m-a costat 100 lei).Dupa ce am montat-o pe masina am constatat ca lampa nu functioneaza.Am demontat-o si uitindu-ma mai atent am vazut ca, contactele (lamelele) lampii erau mult mai subtiri decit contactele(lamelele) lampii vechi si in consecinta nu faceau contact cu contactele de pe mufa.Intrebarea pe care v-o adresez este: ati intimpinat astfel de probleme la schimbarea lampii?Daca ,da cum ati rezolvat problema? Va multumesc!
                        Last edited by george t; 10 September 2011, 12:12.

                        Comment


                        • #13
                          Pune placa cu becuri de pe lampa veche, care are pinii ok.
                          GL-22-TOF

                          Comment


                          • #14
                            Salut.
                            E posibil ca lampa cumparata sa nu fie originala si de aici aceea problema.
                            Numai bine.
                            Un Logan----YNG-----
                            Numai bine.

                            Comment


                            • #15
                              Multumesc pentru sfaturi tuturor.Am reusit sa schimb placa suport pentru becuri. Functioneaza fara probleme.Nu stiam ca se poate schimba.Intradevar lampa cumparata, nu este originala.O zi buna sa aveti.Toate cele bune.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google