Brate Stergatoare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Brate Stergatoare

    Daca acest post nu este deschis in locul potrivit, rog unul dintre admini sa-l munte unde considera.

    Stateam intr-o zi la stop, ploua incet, si ma uitam cum sterg, stergatoarele in prima treapta...dup-aia, ma uit la ãl din dreapta, avea un vw golf, si admiram cat de bine ii sterge parbrizu, fara colturi, fara sa se mai scurga nimic in mijlocul geamului.
    Exista, posibilitatea, sa inlocuim bratele stergatoarelor de pe logan, cu altele, care sa stearga mai mult ? Sa acopere o suprafata mai mare?

  • #2
    Fratioare pe mijloc nu stiu daca poti face sa nu mai curga dar am cumparat niste stergatoare "liniuta" care sterg belea. Nu lasa nici un fel de mizerie (in afara de insectele zdrobite). Ideea e ca daca am vazut cat de bine sterg nu mi-am mai pus intrebari despre ce se mai scurge pe mijloc

    Comment


    • #3
      Schimba lamelele stergatoarelor pune unele aero gen VW ( 20 lei/buc maxim sau 100 ron bosch ) de 53 cm
      sigpic

      Comment


      • #4
        Bratele stergatoarelor nu se pot schimba, dar se pot pune stergatoare asimetrice, ca sa se evite triunghiul din care curge apa.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          De Clio de exemplu.
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • #6
            Cum spunea si andrei, prin montarea de stergatoare asimetrice ex: 560 x 450.

            Comment


            • #7
              Am stergatoare tip aero, gen bosch pe marime 24 - 18
              dar ceva mai bun de atat ... sa dam mucu la audi

              Comment


              • #8
                Si nu sa redus triunghiul mort cu acestea( 600 x450) ?

                Comment


                • #9
                  Si yo vreau sa le schimb!! Deci ce marime sa iau???:-??
                  God is my copilot

                  Comment


                  • #10
                    Mai, eu am stergatoare aero de 21inch amandoua si nu mai am nici un fel de triunghi, si in plus sterg si mult mai bine decat cele originale
                    If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                    Comment


                    • #11
                      Asa mia sa intamplat si mie ma ofticam ca sterg si miam luat stergatoare gen vw si sterg belea. dar sa vezi pe la 180 cum se ridicau saracele.
                      ps:si nu se pot schimba bratele ?Cum naiba?'s turnate?

                      Comment


                      • #12
                        Pai si cele de 53 cm, nu ating intre ele? Sau ai torsionat bratul?
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #13
                          Stergatoarele stock, alea normale au dimensiuni 20 - 20 inch...distanta dintre ele, este de 2 inch si un pic cam 2 inch jumate
                          recomand pe partea soferului stergator de 24 inch, pasager 18, sterge pe o suprafata mult mai mare la sofer, iar la pasager cu 2 degete mai putin, unde nu este necesar, iar intre stergatoare ramane loc, cam grosimea unei tigari, suficient incat sa nu se loveasca
                          sunt multumit de cum sterg, in comparatie cu inainte, dar, avand ca in vedere ca bratele stergatoarelor sunt cat se poate de standar, adica la proiectu de sters al parbrizului dacia-renault nu prea s-a agitat asa tare, economie...

                          p.s. pt cei interesati, in targ la vitan, se gaseste un kit exact asa 24-18 inch, tip aero, la 30 ron, am luat un set, dar nu stergea extraordinar, nu m-am mirat, doar e din targ.
                          recomand mai de graba intr-un super market, cu stand auto, acelasi model de stergatoare cumparate separat, caci se vand la bucata, erau unele la 35 ron, cele mai tari sunt alea. SA NU FIE FAST-R !!!!! They scuk big time

                          Comment


                          • #14
                            EU AM SCIMBAT ACUM O SAPTAMANA STERGATOARELELE MAI EXACT LAMELELE CU UNELE AEROTWIN SI SUNT SUPERBE STERG SUPER SI NU SUNT PROBLEME DE NICI UN FEL NICI LA VITEZA DE 145 CU CAT AM MERS EU,AU STERS EXTRAORDINAR DE BINE.MARIMEA LOR SUNT DE 55cm CU 50cm SI AM DATPE ELE 155 RON.SUNT FFFFF.MULTUMIT DE ELE.ASA CA NICI TRIUNGHUL NU MAI MA DERANJEAZA.SFATUL MEU E SA PUI ASA CEVA SI O SA VEZI O MARE DIFERENTA "TOMU".
                            Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                            Comment


                            • #15
                              O luam ca babele, pe partea soferului am stergator de marime 20 inch, respectiv 60.96 centimetri, pe partea pasagerului am 18 inch, respectiv 45.72 centimetri.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google