Merita sa vand logan 2 plus 1,2 benzina,2016?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Merita sa vand logan 2 plus 1,2 benzina,2016?

    Am o intrebare,va rog mult un sfat. Am un logan luat nou din 2016,modelul plus,motor 1,2, dar e prea slab, si am gasit un logan 1 ph2,cu motor de 1,6, benzina, full, pana in 30.000 km. Merita oare sa vand loganul de il am, pe un altul full ,mai puternic,dar mai vechi,din 2009-2010? Si mai am o intrebare,partea cu costul intretinerii masinii. Costa mai mult piesele la logan 2,decat logan 1ph2,sau costa cam la fel?Multumesc anticipat

  • #2
    Are sens să treci de la:
    Euro6 cu ABS+ESP+ASR+HSA+TPMS+ GEPDA(servodirecție electrohidraulică dependentă de viteză) + 4 airbags
    Euro4 cu ABS + GEM(servodirecție mecanică) +2 airbags
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #3
      Parcă sunt puțin mai ieftine cele pentru ”Logan 1” (am unul din 2005, tot 1.6 Mpi). Dar nu se compară cele două, ”Logan 2” este peste ”Logan 1”. Plus că poți aduce multe îmbunătățiri mașinii (Logan 2). Dacă vrei ceva asemănător, te poți uita și la ”LADA” (dar este problema cu piesele, cred).
      Last edited by Danis702000; 4 June 2019, 01:16.

      Comment


      • #4
        Originally posted by gabone26 View Post
        Am o intrebare,va rog mult un sfat. Am un logan luat nou din 2016,modelul plus,motor 1,2, dar e prea slab, si am gasit un logan 1 ph2,cu motor de 1,6, benzina, full, pana in 30.000 km. Merita oare sa vand loganul de il am, pe un altul full ,mai puternic,dar mai vechi,din 2009-2010? Si mai am o intrebare,partea cu costul intretinerii masinii. Costa mai mult piesele la logan 2,decat logan 1ph2,sau costa cam la fel?Multumesc anticipat
        Eu zic da nu te intorci inapoi in timp... Mai bine o vinzi, si iei un 0.9 tot di 2016, sau mai nou.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google