Geamuri electrice spate logan PH 1 .Cum se leaga?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Geamuri electrice spate logan PH 1 .Cum se leaga?

    Buna ziua vreau sa montez macarale elctrice pe spate. Am macaralele am butoanele. Ma poate ajuta cineva cu idei/sfaturi cum sa le leg la curent ?

  • #2
    ..............
    Attached Files
    Last edited by 77sky; 3 May 2020, 11:37.

    Comment


    • #3
      Nu a facut nimeni acest upgrade ?

      Comment


      • #4
        vezi aici poate te inspira. desi e pt butoanele fata, butonul cred ca functioneaza la fel, firele ar trebui sa le legi la fel. din pacate nu mai am manualul de service sa-ti spun exact ce fir unde sa legi, dar sper ca te prinzi din schemele postate de Cristi...
        Ionuț Tiberiu si-a cumparat toate cele necesare ca sa-si monteze geamurile electrice pe usile fata si ii multumesc, pe aceasta cale, ca a ...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          Multumesc. Sper sa gasesc totusi un electrician...pana acum nu am gasit.
          Last edited by bigdan; 4 May 2020, 18:46.

          Comment


          • #6
            Întâi începi cu ce ai:
            - macarale ?
            - butoane ?
            - mufe ?
            Attached Files
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • #7
              Am macarale,am butoane , am mufe cu fire cum le am taiat...imi pare rau ca nu am avut rabdare sa le scot cu totul din tablou si le puneam direct in tabloul meu. Acum masina a plecat de la mine.O sa pun poze cu ce am.

              Comment


              • #9
                Poate te ajută.
                You do not have permission to view this gallery.
                This gallery has 1 photos.

                Comment


                • #10
                  Există tot ce trebuie în postul 6#
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • #11
                    Postu 6 chiar ma lasa rece ... o sa caut un electrician. Eu cautam pe cineva care chiar se pricepe sa mi spuna care fir trebuie legat unde...probabil poza aia o gaseam si eu pe net.
                    Oricum se poate inchide.Nu mi a fost de folos!
                    Last edited by Seba; 25 May 2020, 13:54.

                    Comment


                    • #12
                      Desigur pentru lipsa de cunoștințe elementare de electricitate/electrică e devină prostul care își face timp să caute documentația...
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • #13
                        Originally posted by bigdan View Post
                        Postu 6 chiar ma lasa rece ... o sa caut un electrician. Eu cautam pe cineva care chiar se pricepe sa mi spuna care fir trebuie legat unde...probabil poza aia o gaseam si eu pe net.
                        Oricum se poate inchide.Nu mi a fost de folos!
                        daca nu te pricepi tu, nu inseamna ca cei care ti-au pus link-uri, poze, nu se pricep. sau nu se pricep ca nu stiu din cap schema completa a loganului? manualul de service are 1380 de pagini, crezi ca e vreunul pe-aci care le stie toate din cap?
                        ca nu ti-a fost tie de folos, asta e, altora poate le-o fi de folos. o sa caut eu pe-acasa daca mai am schema de legaturi cu explicatii, de cand am facut modulele pentru comanda geamurilor de pe portiere, ca locul ala in mijloc e prost ales, mai ales daca ai copii mici in masina si-ti calca butoanele in picioare. daca mai gasesc schemele, le pun aici, cu poza si explicatie, daca nu, ghinion, vorba unui prea cunoscut (din pacate) prof de fizica...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google