Corespondență pini bord Logan 1 Ph2 euro 5

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Corespondență pini bord Logan 1 Ph2 euro 5

    Salutare!Are cineva corespondenta pinilor de la ceasurile de bord de la logan 1 ph2 euro 5?Am dat un search pe google și am găsit o schema dar nu corespunde mufa gri din schema cu mufa mea gri de pe masina.Multumesc!

  • #2
    Nimeni…..?

    Comment


    • #3
      Nu ai oferit prea multe detalii despre masina (nici macar daca este ”benzinara” sau ”tractoras”) ca sa primesti ajutor concret, iar pinii pot sa difere functie de nivelul de echipare, totusi atasat doua capturi (poate te ajuta insa nu stiu daca asa este si pe masina), dar colegii cu mai multa experienta pot corecta\adauga daca este necesar.
      Attached Files

      Comment


      • #4
        97386BB6-58EA-44AF-91BD-62E54FA07A0A.jpg Scuze,am uitat sa menționez ca este un mcv ambiance 2011 cu motorul de 1.6 mpi 85 iar ca dotări are servo,abs și bările de protecție vopsite in culoarea masinii.

        Comment


        • #5
          și nu are ac

          Comment


          • #6
            Capturile pe care le-am atasat sunt pentru un Logan L90, nu am avut globul de cristal sa ghicesc masina, iar acum oricum nu pot sa caut...poate ceilalti colegi iti vor raspunde (tinand cont de noile date)...

            Comment


            • #7
              Iar eu m-am "bazat" pe titlul topicului: Corespondență pini bord Logan 1 Ph2 euro 5

              Comment


              • #8
                am inteles,multumesc!

                Comment


                • #9
                  Daca nu iti raspunde nimeni mai pe seara voi cauta tinand cont de noile informatii, iar daca am inteles bine te intereseaza mufa de la TdB si pinii UCH pt. usa deschisa...

                  Comment


                  • #10
                    Și dacă e de Germania e mai specială ?!

                    E o struțo cămilă tipică perioadei (dacă avea AC avea și senzor antiîngheț ca Logan II) iar eventualele modificări (uch schimbat) nu te interesează pe tine, cel puțin pentru un amărât de fir. Montarea unui nou TdB fără actualizare odo e cârpeală... dar stai că nu există scule nici pentru adaugarea unui banal LED.

                    Risipă de resurse pentru 1 m de cablu cu 2 pini la capete.

                    p.s. Sper că TdB-ul nou are martor STOP roșu (check engine rosu cu stop în el) că altfel dai de alte probleme
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • #11
                      TdB-ul are martor pentru stop.Am specificat ca este de Germania pentru ca am inteles ca sunt unele diferențe fata de cele de România
                      P.S:Am schimbat TdB-ul din cauza ca am făcut o prostie cu niste led uri si nu mai aveam cum sa o recuperez iar KM au fost rescrisi de pe TdB vechi.
                      Last edited by Andrei98; 10 March 2022, 12:07.

                      Comment


                      • #12
                        Gil26 exact, am nevoie de pinii de la TdB și UCH pentru usa deschisă

                        Comment


                        • #13
                          Și uite cum începi să dai niște detalii și sigur fără a fi nevoie de clește pentru a le scoate - era greu dacă scriai așa din primul post.

                          Paradoxal, ai umblat pe ambele plăci, ai rescris km dar nu ești în stare să urmărești un traseu pe placă, mai ales că și TdB ul al2lea a fost desfăcut... ceva e cusut cu ață albă
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • #14
                            si parca este un "deja vu"....
                            (iar la "problema" asta spun "pas")

                            Comment


                            • #15
                              Am terminat modificarea și merge.Multumesc@Gil26 pentru schemele electrice

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google