Verificare Masina SH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Verificare Masina SH

    salutare, felicitari pentru acest forum, foarte bun, vreau sa achizitionez o masina la SH si m-ar interesa unde as putea sa ma duc pentru verificare ( kilometri, stare tehnica, caroserie, directie, frane, etc.) daca stiti un service in bucuresti la care pot duce masina pentru verificare, as fii foarte recunoscator si astept si oferte, daca aveti o masina de vanzare la un pret bun, in stare buna de functionare, din pacate nu am banii necesari pentru una noua, va multumesc anticipat, cu respect pentru toti membrii acestei comunitati, numai bine.
    Nu esti beat atata timp cat poti sa zaci intins pe parchet, fara sa te sprijini. (Murphy)

  • #2
    pai depinde , pentru prima oara , o verificare vizuala ar cam fi : cauti rugina , peste tot , apoi verifici cu atentie actele , porti o discutie cu proprietarul de ce o vinde , dupa aia o iei la un drive test , pe drum de tara , pietruit sa vezi daca zdrangane ceva , si ii dai putin in gura sa vezi ce poate , daca ti sa pare ceva dubios nu o luat dacat sa regreti dupa aia. apoi deschizi capota , daca sunt panze de paianjen pe acolo ... mai bine nu ... inseamna ca omul nu verifica lichidele , nivelele prea des si daca are multi km s-ar fi putut chiar sa fi mers cu unele lichide sub minim , km buni. in rest bafta sa ai noroc

    Comment


    • #3
      O urci pe elevator neaparat si dai scutul jos. Am vazut Logan pregatit de vanzare care la prima vedere arata impecabil iar pe dedesubt avea carcasa la cutia de viteze si piesa centrala dintre cutie si motor crapate in 10 locuri iar prinderea o mai avea intr-un singur surub-fusese lovita pe dedesubt. Deasemenea, uita-te cu atentie la usi sa aiba abtibildurile originale si verifica cheile prin introducerea lor in broasca-sunt posesori care schimba usi lovite si nu mai pun broasca originala si in caz de ceva o sa intri in masina pe la pasager.Fa testul cu CLIP-ul , verifica km. si nu te grabi pentru ca oferta la Logan berlina este foarte mare si ai de unde alege.

      P.S.
      Nu te sfauiesc sa achizitionezi SH dCi-ul de 65 sau 70 cp.
      Last edited by Cromatic; 4 October 2011, 21:57.

      Comment


      • #4
        multumesc, bune ponturi, am luat la cunostinta, nu ma grabesc, nu vreau sa plang dupa bani, am mai gasit pe internet Autotest2000, cu locatia pe la targul din vitan, am inteles ca o pune pe calculator si la sfarsit iti da o diagrama cu starea sistemului de franare, transmisie, motor, suspensii, caroserie, sasiu, instrumentele de bord etc. la 250 ron, a fost cineva?
        Nu esti beat atata timp cat poti sa zaci intins pe parchet, fara sa te sprijini. (Murphy)

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google