Aprindere Pozitii Fata/spate La Deblocare Usi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Daca citesti mai bine eu am scris doua variante. Tu ai facut primul. Pe pentru a se aprinde cand descui usa trebuie un releu temporizator la care bobina se leaga la B4 din mufa P1.
    I HAVE A !sigpic
    fara linkuri externe in semnatura

    Comment


    • #32
      pai si ala cum arata ? pui o poza ?pot sa-i dau o limita de timp dupa care sa se stinga singur ? si ala trebuie sa-l schimb cu asta care-l am acum si sa-l leg la ppinul b4 in loc de b40 nu ?

      Comment


      • #33
        Poza nu am. Bobina nu mai legi la + baterie. Un pin legi la masa si celalalt la B4 din P1. Dar depinde de releu. Pana nu ai releul nu-ti pot zice cum sa-l legi.
        I HAVE A !sigpic
        fara linkuri externe in semnatura

        Comment


        • #34
          releul e asa cum am scris la postul #23 si mi-a zis romeo cum sa-l leg , 30 si 85 la + protejat de la uch , 87 la b1 maneta lumini , si 88 la maneta la pinul de temporizare si asta e ...a si mai pun o siguranta de 10A pe + de la uch acuma o sa se aprinda pozitiile cam 30 de secunde dupa ce o deblochez

          Comment


          • #35
            Pinul temporizat care ti-a zis? Se poate si asa.
            I HAVE A !sigpic
            fara linkuri externe in semnatura

            Comment


            • #36
              Acest topic mi-a trezit si mie un oarece interes dar nu stiu cum sa fac ceea ce vreau eu : am ambiance si la mine nu se aprinde plafoniera cand deschid masina, revers la inchidere si as vrea sa fac asta.In ce sens vreau sa stiu ce pini din uch trebuie sa leg si cum la un releu banuiesc daca se poate face asa ceva si semnalul vreau sa il folosesc in alta partem maq intereseaza sa obtin aceea tensiune cand deschid masina pentru un interval de timp.Eu m-am gandit asa, am alarma pe masina si am gandeam sa iau un plus de la actuator ca sa primesc tensiune cand deschid dar apoi nu stiu cum sa fac ca aceea tensiune sa fie mentinuta un interval de timp de 15-20 secunde sa zicem si apoi sa fie intrerupta. Daca ma poate ajuta cineva si sa fie cat mai explicit ca sa pot realiza ceea ce vreau eu si sa mi se zica ce trebuie sa achizitionez si va multumesc.
              Last edited by gheorgngv; 18 October 2011, 07:42.

              Comment


              • #37
                Daca ai ambiance pana la sfarsitul lui 2006 cel mai probabil sa ai modulul rf pe uch, si mai ramane sa programezi o cheie cu butoane si ai rezolvat.o, eu asa am facut si acum la inchiderea de pe cheie mi se aprinde si stinge si plafoniera
                sigpic

                Comment


                • #38
                  Masina e din 2004 mersi de informatie desi eu totusi as fi dorit o schema ceva pentru a face ce vreau eu, daca ma poate ajuta cineva ar fi bine si ii multumesc

                  Comment


                  • #39
                    daca vrei sa te ajut sa faci o cheie da.mi un telefon la numarul de la semnatura si te ajut cu cea mai mare placere!
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      mai baieti.. cred ca am ars releul , azi dimineata cand am deschis masina nu s-au mai aprins pozitiile si cand am facut circuitul pentru ca sa includ si plafoniera in el , ca sa de aprinda pozitiile cand deblochez masina din cheie (stii tu Romeo ) nu a mers :|

                      Comment


                      • #41
                        cam greu sa se arda efectiv bobinajul releului dar inclin sa cred ca ai facut greseli
                        acel releu il legai pur si simplu pe pozitia mediana a plafonierei in paralel cu contactele ce vin la bec

                        Comment


                        • #42
                          ia de aici ca n-ai servici http://www.youtube.com/watch?v=J4rGhV6pmuI si pinul 30 si 85 uch mufa alba la cel mai gros fir rosu , si mai puneti o siguranta de 10 A inventia e bravetata de ROMEO ...glumesc temporizarea e firul alb , la mine , am 3 fire : rosu=+, negru=masa (-) si alb temporizare nu ma intrebati pe mine , romeo e sefu'
                          Last edited by user2000; 26 October 2011, 21:15.

                          Comment


                          • #43
                            un tutorial ar fi ideal!
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              vorbeste cu cristi ))) eu nu ma pricep si din ce am vorbit eu cu el nu vrea sa-si puna :| dar nu e asa de greu , daca vrei mai vorbim pe messenger
                              Last edited by user2000; 26 October 2011, 21:31. Reason: mess=messenger

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by user2000 View Post
                                ia de aici ca n-ai servici http://www.youtube.com/watch?v=J4rGhV6pmuI si pinul 30 si 85 uch mufa alba la cel mai gros fir rosu , si mai puneti o siguranta de 10 A inventia e bravetata de ROMEO ...glumesc temporizarea e firul alb , la mine , am 3 fire : rosu=+, negru=masa (-) si alb temporizare nu ma intrebati pe mine , romeo e sefu'
                                pana la urma ce ai folosit?
                                doar acel releu pezentat de x@by?
                                temporizarea de unde ii dai?
                                sigpic
                                http://www.loganclub.ro/forum/nt_16_mic-t38412.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google