Memorare Posturi + Folosire MP3 FM Modulator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Memorare Posturi + Folosire MP3 FM Modulator

    Salutare.
    Astazi am incercat sa utilizez un modulator MP3 si mi-am deranjat posturile radio pe cele 6 butoane si nu am reusit sa le mai momorez. (nu mai gasesc carea tehnica de la sistemul audio)
    Am procedat asa:
    - selectez de ex butonul 1, apoi ii dau pe sageata sa caute automat un post, gaseste, dar cand schimb alt buton il pierde. Cum fac sa memorez un post gasit la un moment dat?

    In plus cu acel modulator, poate ma ajutati cu un sfat:
    - l-am pus labricheta, imi arata fercventa 87,50. Cum fac mai departe sa pot auzi ce am pe stick?
    Am incercat de ex pe un buton sa caut acea vrecventa manual, dar nu se intampla nimic.
    In plus stick-ul care se pune in modulator trebuie sa fie numai cu MP3-uri sau poate contine si alte date?

    Merci anticipat.

  • #2
    Dupa ce gasesti postul dorit apesi din nou pe acel numar, dar tinand apasat ceva mai prelungit ca timp (de ex. undeva intre 2-5 sec) pt memorare.

    Pt modulator, cauti pe frecventa radio cati zice pe modulator. Poti modifica frecventa pe modulator daca vrei. Trebuie sa ai un radio normal....chiar si pe cel din casa, sau telefonul folosit pe functia de radio.
    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

    Comment


    • #3
      Originally posted by cristi3775 View Post
      Dupa ce gasesti postul dorit apesi din nou pe acel numar, dar tinand apasat ceva mai prelungit ca timp (de ex. undeva intre 2-5 sec) pt memorare.

      Pt modulator, cauti pe frecventa radio cati zice pe modulator. Poti modifica frecventa pe modulator daca vrei. Trebuie sa ai un radio normal....chiar si pe cel din casa, sau telefonul folosit pe functia de radio.
      Merci. O sa incerc din nou cu ambele probleme.
      Totusi dupe ce pe radio se gaseste frecventa de pe modulator se mai apasa pe ceva pentru a incepe asculatrea melodilor? Ma refer la radio-ul clasic de logan.
      Stick-ul care se pune in modulator trebuie sa contina numai MP3-uri sau poate avea si alte fisiere?

      Comment


      • #4
        Dupa ce gasesti fregventa pe pe modulator pe radio memorezi acea fregventa...daca vrei tanand apasat pe unul dintre butoanele cu numere(1,2,3,4,5,6) apoi dai play de la modulator.
        Ce modulator ai?
        sigpic

        Comment


        • #5
          Originally posted by vdingo11 View Post
          Stick-ul care se pune in modulator trebuie sa contina numai MP3-uri sau poate avea si alte fisiere?
          Stiu ca numai MP3.
          Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

          Comment


          • #6
            Originally posted by valeriuciprian View Post
            Dupa ce gasesti fregventa pe pe modulator pe radio memorezi acea fregventa...daca vrei tanand apasat pe unul dintre butoanele cu numere(1,2,3,4,5,6) apoi dai play de la modulator.
            Ce modulator ai?
            Este o chinezerie de 25 ron.

            Am reusit atat cu modulatorul cat si cu posturile radio.
            Multumesc mult.
            Last edited by vdingo11; 23 October 2011, 16:36. Reason: Automerged Doublepost

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google