Help Mee Please!!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Help Mee Please!!!!

    Am inchidere centralizata pe cheie din fabrica dar am montat si un modul inchidere centralizata cu chei tip briceag si am intampinat mai multe probleme:
    1.daca armez masina din telecomanda originala a masinii cu cealalta telecomanda tip briceag nu o pot dezarma clipacesc doar avariile si nu se dezarmeaza.
    2.nu mai functioneaza butonul de blocare deblocare usi din habitaclu, da comanda doar de ridicare a actuatoarelor indiferent daca vreau sa armez...
    Va rog daca ma puteti ajuta cu schema instalatiei electrice a masinii...
    Precizez ca nici acest modul nu zice unde se leaga fiecare fir in parte.

  • #2
    Chei masinii are prioritate fata de alarma,daca o inchizi din cheia masini si odeschizi din telecomanda se dezarmeaza numai alarma dar masina nu. Butonul din masina ar trebui sa functioneze ..acu depinde cum a fost montata alarma

    Comment


    • #3
      Problema la tine poate sa fie ca nu te-ai conectat bine cu firele din modulul de la inchidere pe uch si de aici consecintele ...
      sigpic
      Nu există întrebări proaste, doar oameni proşti.

      Comment


      • #4
        salut uite aici rezolvarea
        Attached Files

        Comment


        • #5
          exact dupa schema de mai sus m-am ghidat cu inchiderea mea cu cheie tip briceag. deci nu este o alarma.

          apropo exact asa arata inchiderea mea http://www.okazii.ro/catalog/5536519...a.html#galerie. Sper ca nu se considera reclama
          Last edited by Madalinrm; 23 October 2011, 22:40. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #6
            daca urmezi acele doua scheme cu atentie vei rezolva problema este exact ce iti trebuie

            Comment


            • #7
              si inca o problema la acest modul de inchidere daca armez cu usile deschise semnalizatoarele tot se aprind iar la inchiderea originala cu o singura usa deschisa sau neinchisa corespunzator acestea nu se mai aprind.

              Comment


              • #8
                asa trebuie sa faca deoarece ecest sistem este legat direct la semnalizatoare

                Comment


                • #9
                  Vezi ca pe schema prestectiva pe firul roz sunt doua diode inserate ;)

                  Comment


                  • #10
                    problema este ca eu nu am decat doua fire albe un alb simplu si unul alb cu negru care sunt legate la blocare deblocare usi.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google