Am Si Eu O Problema Cu Casetofonu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am Si Eu O Problema Cu Casetofonu

    Am si eu o problema cu cass de la masina,am un blaupunkt london mp37,si aseara mia mers bn ok si lam dat jos si acuma cand am vrut sal pun pe masina am avut supriza sa vad ca nu se mai aude,am incercat toate combinatiile posibile si imposibile la fire si de exemplu la o boxa indiferenta stanga sau dreapta la fel se intampla cand ating firele doar un bazait se aude si intrerupt,parca sar auzi melodia dar intrerupta niki nush exact ce sa spun,imi vine sal sparg mai ales ca mia mers bn mersi aseara,deci numi vine sa cred,aveti vreo idee ceva????

  • #2
    Nu ai mufa de intrare in casetofon ? sunt facute strap? Ai zis ca ai incercat combinatii de fire , asta ar cam insemna ca nu ai mufa .

    La atingerea firelor daca se aude un bazait in boxe e de bine , nu sunt arse .

    Setarile casetofonului le-ai verificat ?
    sigpic

    Comment


    • #3
      deci am mufa si aseara cand lam pus a mers,dar acum numai vru si pe la setari ma uitai dar nu prea am idee cu cass ma cam batu,si mufa a fost modificata pt un alt cass si acum sunt facute si deaia le incercai ma gandi ca poate na difera iesirile fata de cel vechi,habar nam ce se intampla imi vine sai dau foc sal ia dracu

      Comment


      • #4
        Nu te mai inerva degeaba , du-te la cineva care stie\monteaza casetofoane si til rezolva . Probabil ai modificat ordinea firelor in mufa , mai ales ca este improvizata.
        sigpic

        Comment


        • #5
          cel mai ciuda imi e ca aseara a mers
          mie frica sa nu fie din cass dar nu cred pt ca mia mers aseara daca era ceva daddea vreun semn ceva presupun si eu dar a mers perfect

          Comment


          • #6
            Degeaba iti zicem fiecare ca e de acolo s-au de acolo , cel mai probabil ar fii de la fire daca ai zis ca ai si umblat pe acolo . Lasa-l asa sa nu ii faci mai rau si du-te la cineva.
            sigpic

            Comment


            • #7
              Sa nu fi ars finalul...
              Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

              Comment


              • #8
                Daca l-a legat gresit e posibil sa se fi ars vreun final, dar chiar toate? Cred ca nu leaga ceva cum trebuie...
                GL-22-TOF

                Comment


                • #9
                  problema e ca nu cred ca legai nimik gresit si chiar asa nu se ardeau toti finali,si aseara a mers si azi cand pusai la fel na mai mers si dal in colo din sennin sa se arda ma uit maine sa vad ce va rezolv si va tin la curent

                  Comment


                  • #10
                    asa ca o gluma nu cumva ai incurcat masinile? daca a mers ieri si azi nu mai vrea,cu aceeasi mufa
                    daca nu stii lasai pe cei care se pricep ca din asta castiga un ban

                    Comment


                    • #11
                      nu leam incurcat credema ) dar iti dau cuvantu cand pusai mufa la cass pur si simplu numi venea sa cred imi venea sa mor

                      Comment


                      • #12
                        vezi sa ai tensiune pe mufa de alimentare,siguranta arsa,sau sa ars siguranta de la cass
                        daca ieri a mers lai scos si azi nu mai vrea e clar de la electrica,verifica toate sigurantele

                        Comment


                        • #13
                          maine tot verific ca acum pe seara nu prea mai bungheam sigurantele,el se aprinde tot tot dar nu se aude,ma asteptam sa am probleme la alimentare
                          Last edited by bogd@n21; 4 November 2011, 23:06.

                          Comment


                          • #14
                            Daca se aprinde casetofonul nu este o problema de alimentare. Daca dai volumul maxim se aude ceva in boxe?
                            I HAVE A !sigpic
                            fara linkuri externe in semnatura

                            Comment


                            • #15
                              nu se aude nimic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google