Boxe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Boxe

    Salut as vrea sa imi schimb boxele originale de pe spate de la logan care sunt blaupunkt cu unele jvc de 150 w .
    Mai vreau sa stiu daca din firele care se conecteaza la boxe mai pot trage 2 fire ca sa mai imi pun inca 2 boxe in portbagaj in total 6

  • #2
    Salut,eu am pus 2 JVC ovale pe spate de 60w rms si se simte mult diferenta,adica in bine,mai ales la bas.Daca vrei sa mai pui 2 dif legate tot in paralel,cu celelalte 2 de pe spate,iti trebuie un condensator legat la ele,pe circuit,ca sa pastrezi aceeasi impedanta,adica cea de 4 ohmi. Cel mai bine roaga un electronist sa iti faca o schema,nu e complicat dar ,sincer nu stiu. da-i datele si el te va ajuta.

    Comment


    • #3
      Originally posted by mikulis View Post
      Salut,eu am pus 2 JVC ovale pe spate de 60w rms si se simte mult diferenta,adica in bine,mai ales la bas.Daca vrei sa mai pui 2 dif legate tot in paralel,cu celelalte 2 de pe spate,iti trebuie un condensator legat la ele,pe circuit,ca sa pastrezi aceeasi impedanta,adica cea de 4 ohmi. Cel mai bine roaga un electronist sa iti faca o schema,nu e complicat dar ,sincer nu stiu. da-i datele si el te va ajuta.
      Ms mult de ajutor dar ma gandeam sa le schimb si pe cele de pe fata si sa numai adaug 2 in portbagaj poate cu timpul imi pun un suboofer si o statie

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google