Intra Apa

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intra Apa

    Dupa o ploaie mai maricica am observat apa pe presul din dreapta. Urmarind dara am vazut ca apa a trecut de cheder cam in dreptul difuzorului, dupa cum am observat eu e ca o vale mica in lina pragului masinii si pe acolo nu stiu cum, a trecut apa peste cheder. Ca o precizare suplimentara, cred ca masina a fost parcata pe o sosea inclinata, partea respectiva fiind mai sus, dar nu cred ca ar trebui totusi sa intre...parerea mea! Acuma, ce-i de facut totusi? Varianta cea mai sigura banuiesc ca ar fi schimbarea chederului, nu?

  • #2
    posibil sa trebuiasca sa schimbi chederul
    te-ai uitat la geam se fie bine inchis?
    cati ani are masina?
    sigpic
    http://www.loganclub.ro/forum/nt_16_mic-t38412.html

    Comment


    • #3
      E MCV Laureate din februarie 2009. Geamul e bine inchis. Plus ca se vede clar dara de apa pe mocheta si putina apa stransa pe cheder exact in acea zona. E ca si cum chederul nu calca foarte bine pe usa

      Comment


      • #4
        luand in considerare vechimea masinii nu ar trebui sa se intample asta
        luind in considerare pozitia parcarii masinii poate da
        incearca data viitoare (la ploaie) sa o parchezi normal
        atunci ai sa vezi diferenta
        sigpic
        http://www.loganclub.ro/forum/nt_16_mic-t38412.html

        Comment


        • #5
          Faza e ca soseaua e inclinata...astazi am parcat-o invers, adica cu partea soferului mai sus...poate asa nu va intra apa. Am pus o poza, nu a masinii, insa am incercat sa indic cat mai bine zona cu probleme. Ma gandeam sa incerc sa introduc un capat de furtun tot asa subtire si flexibil pe cheder in acea zona poate se mai intareste oleaca si calca mai bine pe usa.
          Attached Files
          Last edited by prae2orian; 20 November 2011, 21:22.

          Comment


          • #6
            ai umblat cumva in ultima vreme prin portiere , adica in ideea de a modifica cumva traseul firelor prin portiera si de a creea fara sa vrei un picurator aiurea ca sa-ti arunce apa de ploaie prin picurate intre portiera si fata de usa si asa sa curga /intre apa in masina . eu am patit treaba asta la o alta masina cand am montat inchiderea si boxele auto in usi .

            Comment


            • #7
              Nu m-am atins niciodata de fetele de usi. Am schimbat difuzoarele mai demult dar am pus tot pe 13 asa ca s-au potrivit la locul lor. Am parcat-o invers, adica cu partea soferului in sus si nu a mai intrat apa. Trebuie doar sa tin minte de acum ca dreapta e mai vulnerabila...macar pana voi schimba chederul cu pricina.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google