Trage Stanga Iar La Virare Se Inclina Roata.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trage Stanga Iar La Virare Se Inclina Roata.

    Salut. Inainte de toate Craciun Fericit tuturor.

    De curand mi-am schimbat bascula stanga la masinuta dupa aceea am fost sa-mi fac unghiul de fuga, pentru ca asa este recomandat dupa orice piesa schimbata la directie. Cel care lucra acolo mi-a zis ca roata din dreapta este mai in spate fata de roata stanga cu un deget... dar ma asteptam pentru ca masina a avut un accident. Precizez ca inainte mergea perfect chiar si cu distanta dintre roti. Dupa toate astea , am avut un drum la bucuresti, dus intors unde nu a prezentat nici o problema.. masina mergea drept la orice viteza. Dupa o saptamana masina a inceput sa traga stanga, iar am observat ca la virarea maxima spre stanga roata stanga se inclina ca la masinile mercedes ) .. ceea ce nu e de ras pentru ca a inceput sa traga din ce in ce mai tare spre stanga. Nu imi doresc sa repar masina pe net, astept doar niste pareri si poate cineva chiar a trecut prin asta si ma poate ajuta, pentru ca nu stiu de unde sa incep. Multumesc.

  • #2
    dute la un service de preferat dacia sa iti regleze directia cat despre roata asa se inclina ea cand este volanul la maxim intr-o parte nu se inclina tare dar se inclina bafta
    MY CLA

    Comment


    • #3
      Daca a fost lovita trebuie sa verifici punte fata( cadru motor), bara stabilizatoare, bascule (sau bucsi si pivoti), fuzeta ( si rulment asta in general face zgomot si incinge - nu e cazul ), tije articulatie directie ,capete de bara, amortizoare si flanse, caseta de directie, pe urma te duci la directie.

      Sincer din ce descrii banui bascula ( bucsile sau pivotul),dar trebuie sa o sui pe elevator si sa verifici te vei convinge singur unde e buba, trebuie sa vizitezi un service.
      http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google