Alarma Auto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Alarma Auto

    Am un logan care inca este in garantie. Vreau sa-i montez o alarma noua, dar montata de un amic care se pricepe la montat alarme. In acest mod se afecteaza garantia, se pierde? Multumesc

  • #2
    Se pierde sigur,abia asteapta ...sa-ti dea papucii! Poti sa montezi alarma acceptata si montata de ei,atit.

    Comment


    • #3
      Daca si schimbarea mp3-ului in unitati neautorizate duce la pierderea garantiei....tu ce zici ca se intampla daca iti pune un amic alarma?
      real power..... diesel power by

      Comment


      • #4
        guitz, sunt o gramada de firme la care montajul e gratuit daca il faci la ei, culmea ca acele firme sunt autorizate de catre dacia!
        Un exemplu ar fi falcon.
        big_electro61 daca nu stii, mai bine nu posta.

        Comment


        • #5
          Originally posted by Razvy View Post
          guitz, sunt o gramada de firme la care montajul e gratuit daca il faci la ei, culmea ca acele firme sunt autorizate de catre dacia!
          Un exemplu ar fi falcon.
          big_electro61 daca nu stii, mai bine nu posta.
          Daca sun la reprezentanta la dacia in TG mures, imi spun ce firme sunt autorizate de catre ei la noi in oras pentru montarea unei alarme?

          Comment


          • #6
            Originally posted by Razvy View Post
            guitz, sunt o gramada de firme la care montajul e gratuit daca il faci la ei, culmea ca acele firme sunt autorizate de catre dacia!
            Un exemplu ar fi falcon.
            big_electro61 daca nu stii, mai bine nu posta.
            Ai dreptate,dar nu in totalitate.Dacia nu supervizeaza decit activitatea dealer-ilor proprii,celelalte firme sunt autorizate si atit.Am citit azi intr-un contract de garantie al unei masini si scria ca se pierde garantia in urma unor "interventii neautorizate",fara a se specifica despre autorizare Dacia. Am tras concluzia ca alarma poate fi montata de orice firma de montat alarme,ce este autorizata(de autoritatea competenta,nu de Dacia!). Nu stiam acest lucru.

            Comment


            • #7
              Poate oricine sa monteze alarma. Conditia este sa nu se sectioneze firele de pe cablajul masinii. Cum leaga firele un amator asa le leaga si reprezentanta.
              Nu mai stati atat cu frica in san. Nimeni nu va intreaba unde ati montat alarma. Montati dvd-playere, subwofer, alarma cu pager etc. e masina voastra.
              Dealerul daca ati montat alarma la el va da o amarata de factura, o alarma de doi bani la suprapret si atat.

              P.S.
              Rog sa posteze cei care au pierdut garantia din cauza alarmei montate pe "genunchi".

              Comment


              • #8
                Si eu sunt curios,citi au riscat...!

                Comment


                • #9
                  eu am riscat la un sandero , si la schimbarea bordului ca masina afost rechemata in servis pentru probleme de senzor electricianu a privit lung cand am deschis masina , si atat . nu sta nici dracu sa verifice in calculator ce au facut "autorizatii" la masina .
                  doar daca ...... te duci cu masina cu eventule probleme electrice si cand baga nasu pe ici pe colo vad ca alarma este pe naspa montata si la propiu si la fizic si atunci bai ... bai garantie .

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google