Taxa De Poluare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Cred ca este cerere de restitjire depusa la ANAF. Am depus si eu, am inteles ca a fost deja efectuata o transa de plati la inceputul lunii, vor urma si altele, cica UE le-a cam impus sa restituie la toata lumea..
    In schimb, la mine apar pe lista din transa mentionata, doar ca din nu stiu ce erori, banii vor intarzia..in stilul romanesc: nimeni nu stie de ce, nimeni nu stie pana cand..dar am sa revin din concediu si ma duc peste ei..

    Comment


    • #17
      Originally posted by CeDeBe-L View Post
      Ai facut acea cerere la ANAF? Sau prin instanta?
      Cand ai platit taxa? Stii cumva cum s-a calculat dobanda?
      Multumesc.
      Dobanda este de 0.02% pe zi, calculata de la data platii taxei pana la emiterea deciziei de restituire. Dupa emiterea deciziei, ar trebui sa primesti banii in cont in cateva zile.

      Comment


      • #18
        Eu am decizia din februarie 2017 pentru plata in 5 transe, trebuia sa primesc o transa in aprilie 2017 si una in aorili 2018..dar Statul Roman nu prea mai are bani..

        Comment


        • #19
          Probabil ai castigat in instanta restituirea sumei, si ANAF a decis sa restituie banii in transe. Asa era pana anul trecut, inainte de aparitia ordonantei 52/2017. Trebuie sa depui o cerere tip la ANAF pana la 31.08.2018 si si ti se va restitui taxa platita+dobanda cu termen limita 31.03.2019.
          Last edited by liviunvl; 28 June 2018, 10:33.

          Comment


          • #20
            Nu am mers in Instanta, am depus cerere in ianuarie 2017, am primt decizia de aprobare de la ANAF de plata in 5 transe, ulterior s- a schimbat legea si ei insista ca imi vor plati integral, nu in transe..sunt pe liste, doar ca nu au bani..

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google