Prelata Auto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prelata Auto

    de curand mi-am luat o prelata auto.toate bune si frumoase dar nu m-am gandit ca poate fi furata f usor.are idee cineva cum pot s-o asigur cat de cat ? stau la bloc,nu prea se fura in zona dar ... . sa scriu nr de masina cu vopsea ?

  • #2
    Si eu am o prelata, cumparata odata cu masina in 2008.
    Am facut sabloane si am scris cu vopsea galbena numarul masinii in zona in care vine peste capota fata si spate.
    Eu n-am ,dar unii au in locul snurului de strangere un zbir din otel, din ala foarte flexibil, terminat cu 2 gase unde pun un lacatel.
    Am zis ca daca e sa ti-o ia, iti taie sufa(te pui cu hotii).
    N-am tinut prelata pe masina decat foarte putin; sunt destule motive pentru care nu prea m-a incantat.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #3
      da, e cam incomod.dar eu acum merg cu masina de 3-4 ori pe luna si la spalat oricum tr sa o duc o data la 3 saptamani chiar daca nu circul. asta e singura cauza pentru care am luat prelata,sa o spal mai rar.daca circuli zilnic nu se merita sa pui prelata.

      Comment


      • #4
        Originally posted by IancuMIC View Post
        Am zis ca daca e sa ti-o ia, iti taie sufa(te pui cu hotii).
        .
        Asta am patit-o prin anii 90" De atunci ori o mai sufla vantul (desi e facuta din material ripstop, sau cam asa ceva si o tot iei de jos ori se suie cainii si joaca leapsa pe masina
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • #5
          Mai e si probleme ca se imbiba de praf, pe masina raman urmele acestuia; nu mai spun dupa ploaie ce inseamna sa o strangi si sa o pui in portbagaj.De asemeni pe anotimp racoros de usuca greu, miroase daca nu e uscata perfect, in fine , eu am renuntat la ea.
          Si, cel mai urat, te poti trezi ca sub aceasta masina e usor lovita, iar asta o vezi tarziu.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #6
            N-am folosit si nici n-o sa folosesc vreodata prelata. Principalul motiv este ca iti face vopseaua varza. Zici ca o protejezi, dar de fapt freci tot praful de masina atunci cand o pui sau o dai jos.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • #7
              Originally posted by micutzu666 View Post
              Asta am patit-o prin anii 90" De atunci ori o mai sufla vantul (desi e facuta din material ripstop, sau cam asa ceva si o tot iei de jos ori se suie cainii si joaca leapsa pe masina
              Sa vezi placere cad bate vantul, n-are cine sa te ajute sa o strangi; nu mai spun ca in aceleasi conditii renunti sa o mai pui pe masina.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • #8
                Am avut si eu una originala pentru Logan (240 lei a costat) facuta dintr-o panza sintetica care se usuca relativ usor dupa ce ploua, dar am renuntat la ea deoarece a fost sfasiata de niste hoti care nu au reusit sa o fure deoarece era legata pe sub masina.
                Un alt incomvenient ar fi patrupedele care urineaza zilnic pe ea plus ca esti obligat sa pui mana pe acele zone infectate, ca sa o strangi ,si sa te umplii de microbi ,si sa o mai si pui in masina.......excus
                real power..... diesel power by

                Comment


                • #9
                  Confirm si eu cu urina ,cat despre uscarea dupa ploaie,la mine se usca mult mai repede.Materialul respingea mult apa.DAR acum am rezolvat si cu patrupezii,bipezii si cu urina.Am bagat-o in Smart parking.Dar cum niciodata nu e bine,problema ar fi ca aici tot zoioasa o scoti cand e vreme urata.Curge sus,de la celelalte masini.
                  Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google