Merg montate faruri PH2 pe PH1? ce modificari trebuie facute?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Merg montate faruri PH2 pe PH1? ce modificari trebuie facute?

    pot sa montez faruri facelift in locul celor normale fara modificari? potrivesc? daca va rog frumos, poate sa imi raspunda cineva? multumesc.

  • #2
    vrei faruri de ph2 cu capota ,aripi si spoiler de ph1?
    nu merge combinatia ,is mai mari au alt format dar au acelasi sistem de prindere

    Comment


    • #3
      deci trebe sa schimb si bara, nu?

      Eu am nevoie de doua faruri PH1, dar ma interesa sa stiu daca pot sa pun PH2 fara sa fac alte modificari sau sa schimb capota sau bara sau etc. Ori cum multumesc pt raspuns.
      Last edited by AndreiBucisan; 28 March 2012, 21:09. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #4
        userul Solano a modificat fata de ph1 in ph2 ,recomand cu caldura sa vorbesti cu el mai multe detalii si e mult mai in masura sa-ti ofere detalii ca mine

        Comment


        • #5
          multumesc romeo-alex

          Comment


          • #6
            cu placere

            Comment


            • #7
              bara spate se prinde fara modificari in fata trebuie sa schimbi cam tot, inclusiv armatura aceea din spatele barii

              Comment


              • #8
                Trebuie schimbata doar bara, armatura ramane.
                INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                Comment


                • #9
                  stiam ca din armatura aceea se decupeaza putin sau se schimba

                  Comment


                  • #10
                    Eu am facut modificarea, nu vorbesc din auzite, la armatura trebuie indoite sau taiate marginile laterale, dar nu schimbata.
                    INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                    Comment


                    • #11
                      de aia ziceam te cred pe cuvant aveam un prieten care a facut asta pe un taxi, a avut un accident si la service au zis ca trebuie inlocuit tot si atunci si-a pus de ph2
                      Last edited by user2000; 29 March 2012, 09:41.

                      Comment


                      • #12
                        Eu am lovit cu un ciocan marginile armaturii in rest se potrivesc absolut perfect (fara alte schimbari de aripi sau de capota cum am mai auzit)

                        Comment


                        • #13
                          capota si aripile sunt la fel ca la ph2 ... bara si farurile difera doar !
                          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                          Comment


                          • #14
                            nu asi baga mana in foc ca aripile sunt la fel capota ...poate dar aripile nu cred

                            Comment


                            • #15
                              Cred ca sunt zeci de loganuri transformate din ph1 in ph2 numai in Bucuresti, marea majoritate pe taxi. Nu trebuie schimbata nicio capota, sau aripi. Doar bara, farurile si indoita armatura de sub bara.

                              O singura intrebare am si eu, daca indoiesti armatura pentru a pune bara de ph2, daca vreodata vrei sa revii la ph1 se mai poate? sau trebuie inlocuita armatura?
                              Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google