Montare Leduri Manere Usi!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Montare Leduri Manere Usi!

    Am stat toata ziua si am cautat pe net dar nu am gasit mai nimic . Vreau sa pun leduri la manerele portierelor (pe exterior) si sa se aprinda gen ca "bemveu" imi place foarte mult (nu ca as dori sa transform loganu in bmw) cand dezarmez masina sa se aprinda ledurile (poate si plafoniera) si sa se stinga la punerea contactului sau o data cu temporizarea plafonierei. am vazut ca un user a reusit dar cu proiectoarele! din pacate nu a mai dezvaluit secretul!

  • #2
    cauta pe sait si gasesti la cei care monteaza si in bord sau consolo leduri;-)

    Comment


    • #3
      Eu sunt unul din cei ce au reuşit dar tot la Proiectoare, însă e aceeaşi treaba. Si nu o sa tin secret. Dacă vrei să afli cum am făcut te aştept cu im telefon la 0735336553 si te ajut cu cea mai mare plăcere.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Vorbeste cu userul Dragman si el iti poate face asa ceva. Mie mi-a facut.
        Attached Files
        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

        Comment


        • #5
          NU este problema de montat ledurile,problema este cum unde le leg sa am pe ele temporizarea aia,dar din cate am citit la rydeul tau , le ti legate pe plafoniera nu?eu vreu sa le leg la plafoniera vreau sa fie exact ca plafoniera temporizate si sa se aprinda la deblocarea/dezarmarea alarmei. cam multe vreu siu eu stiu asta dar sa nu ma injurati
          Last edited by Claudeel; 3 May 2012, 18:48.

          Comment


          • #6
            deci eu am legat proiectoarele cu plafoniera, binenteles, cu un releu, la fel e si la tine, doar ca o sa se aprinda ledurile in loc de pozitie (si proiectoaredaca sunt pe on), de asemeni se aprind si la deschiderea oricarei usi. singura conditie este sa ai deschidere pe cheie, altfel se va aprinde doar la deschiderea usii, nu si la deblocare
            uite aici si aici dovada video ca sa.ti dai seama mai bine despre ce vorbesc
            sigpic

            Comment


            • #7
              Cu ocazia asta pune-ţi leduri albe şi în oglinzi, să îţi lumineze în jos, la picioare, lângă portieră.
              http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

              Comment


              • #8
                Mai repede ar merge pe fata de usa!

                Comment


                • #9
                  daca vrei sa se aprinda atunci cand deschizi masina poti sa le legi intrerupator pe tija de la siguranta, atunci cand sare siguranta sa se aprina ledul dar asta te va face sa mergi dupa aceea cu sigurantele puse
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Tot metoda lui nicu_rcn ramane cea mai buna alegere, pana o sa fac chaia o sa ma multumesc doar cu ledurile pe manerele interioare!

                    Comment


                    • #11
                      i-am pus eu lui cand ai sa vezi cata munca e pentru cateva leduri in manere... o sa te lasi pagubas, dar nu mai poti pentru ca te-ai apucat deja de munca trebui sa dai fetele de usi jos, sa scoti manerele, pe spate trebuie demontate multe... apoi sa gauresti manerele, sa pui ledurile, sa le lipesti, sa mai bei un suc pana se usuca, apoi sa sa montezi tot la loc, sa tragi fire... si toata treaba te duce undeva pe la 5 ore de munca vezi sa iei leduri puretnice ca sa iasa ceva frumos sa nu te zgarcesti pentru cateva leduri

                      Comment


                      • #12
                        Adevarat este mult de munca am reusit sa pun doar la 2 manere leduri restul o sa le pun maine.

                        Comment


                        • #13
                          pe fata ? ... pe spate trebuie sa scoti toate"maruntaiele" usii ...

                          Comment


                          • #14
                            La mine sunt legate la UCH si intradevar se aprind doar la deschiderea usii si stau aprinse cat timp sta si plafoniera aprinsa.

                            La mine a durat toata operatiunea 6 ore.
                            sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                            Comment


                            • #15
                              @user2000 asa este pe fata nu am scos decat boxa si manerul dar pe spate a trebuit sa o las aproape cheala. nu stiu cat de practica eate chestia asta cu ledurile dar estetica imi place la nebunie.
                              @B-53-SDP eu le-am legat de pozitii, acum o sa ma multumesc doar cu cele interioare pe cele exterioare o sa la pun dupa ce o sa rezolv cu cheia cum mi-a explicat nicu_rcn.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google