Suierat La Viteze Mari

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Mă îndoiesc să ţi-i schimbe pe garanţie la numărul ăsta de km, intră în categoria consumabile. Dacă ar fi fost să cedeze după 1000 km atunci da dar aşa, e puţin probabil. Oricum, se schimbă rapid şi uşor dar numai în service din păcate pentru că necesită o presă hidraulică. Preţul e cam cum a spus Capucino.
    sigpic

    Comment


    • #17
      rulmentii huruie mereu, nu doar la viteze mari ... nu cred ca-i de acolo ... oglinzile mai fac zgomot... mai ales daca's din alea mari, poti sa faci un filmulet ca auzim si noi cum face ?
      Last edited by user2000; 15 May 2012, 12:18.

      Comment


      • #18
        Nu huruie tot timpul, de unde ai scos asta ? Un rulment defect însă, după 60km/h începe să şuiere progresiv cu creşterea vitezei, iar la 120km/h şuieratul deja aduce cu cel produs de un motor de avion, realmente insuportabil.
        sigpic

        Comment


        • #19
          In cazul de fata nu huruie la o anumita viteza si se accentueaza daca bate vantul. Pun pariu ca depinde si de directia din care bate vantul. E clar ca suieratul provine de la partea exterioara a masinii (oglinzi, caroserie, dopurile de sub usi, spoiler putin stramb, cauciucuri).
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • #20
            sa nu fie cauciucuri cu sens si pus invers

            Comment


            • #21
              Cauciucurile sunt puse ok, nu suiera tot timpul si depinde de forta vantului.
              Last edited by Bodanel; 15 May 2012, 13:03.

              Comment


              • #22
                Intai ridica rotile din spate si invartele sa vezi daca suiera vreo roata..
                Eu stiu ca rulmentii tin aproximativ 60000 km..
                Prea multii prostii pentru o tara asa mica

                Comment


                • #23
                  Am si eu probele cu loganul meu de 1,5DCI.
                  De cand ajung la 30-40 km incepe sa suiere din ce in ce mai tare.
                  Nu am inteles cum sa suiere de la antena (in ce pozitie sa o las ca sa elimin aceasta cauza) si unde ar fi acele dopuri de la usi?
                  Sa verific intai aceste lucruri inainte de a mere la un service.
                  Multumesc.

                  Comment


                  • #24
                    uneori daca a fost schimbat parbrizul, pentru modelele fara cheder ci lipite, daca panglica de lipici nu e aplicata de un cunoscator, poate provoca turbulente care se remediaza greu.

                    Comment


                    • #25
                      unde sunt acele dopuri de la usi?

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google