Modificare Oglinda Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Modificare Oglinda Logan

    Salut,

    Pe masina am oglinzi normale mici cu reglaj electric. Am intrat in posesia unor oglinzi de mcv dar reglabile manual. As dori sa stiu daca se poate sa mut partea electrica de pe cele mici pe cele mari si astefel sa ma aleg cu 2 oglinzi de mcv electrice.


    Idei, pareri?
    Last edited by valeriuciprian; 26 September 2012, 15:37.

  • #2
    Prea mult de lucru. Mai bine iei oglinzi mari electrice din fabrica, si mai fiabile.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • #3
      nu vreau sa cumpar pentru ca sunt prea scumpe si nu se merita pentru moftul meu. cele care le am acum pe masina sunt impecabile dar sunt mici.

      Comment


      • #4
        muta mecansismul electric din alea mici la alea mari

        Comment


        • #5
          asta a si intrebat...daca se poate face aceasta opratie...Eu nu pot sa te ajut pentru ca nu am desfacut niciodata o oglinda electrica sa vad ce are in ea...
          MY CLA

          Comment


          • #6
            mi-a oferit toate informatiile necesare user-ul Drifter_KTN.

            se pare ca se poate si chiar se potrivesc foarte bine. am sa ma ocup sambata de ele si revin cu rezultatul si pozele.

            Comment


            • #7
              gata am rezolvat cu oglinzile a fost foate usor. nu am ce sa povestest prea mult cand te vezi la fata locului iti dai seama din mers ce este de facut. singura modificare majora pe care a trebuit sa o fac a fost taierea firelor de la oglinda electica pentru ca nu puteam sa scot mufa prin locasul existent. apoi am pus partea electrica pe oglinda de mcv am refacut la loc cablajul si totul a functionat corect. acum mai trebuie sa cumpar geamurile oglinda incalzite pt oglinzile de mcv si totul va fi asa cum a fost cu oglinzile originale doar ca sunt mari .


              toata operatia a durat maxim 1 h. daca vreti mai multe info intrebati
              Attached Files

              Comment


              • #8
                Originally posted by monsterXcat View Post
                daca vreti mai multe info intrebati
                cum ai facut tu in primul post mare mester de oglinzi te-ai mai facut ;
                uite si mecanismele de la cele de duster se potriveau la tine asta ca sa stii pe viitor

                Comment


                • #9
                  Aha. Buna treaba ai facut. Oglinzile de logan ph 1 au fost mereu un neajuns fiind prea mici. Ma gandesc si eu sa le schimb cu unele mai mari pe viitor, ca si ale mele tot electrice sunt. =)

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google