Portiera Lovita De Gard

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Portiera Lovita De Gard

    Salut,
    Am un logan 2 si am lovit portiera dreapta de un gard (am parcat langa un gard si tatal meu cand a vrut sa deschida portiera, din neatentie, a dat cu ea de gard), rezultand un "punctulet" de aproximativ 1 cm (vopseaua e luata in acel loc).
    Merita sa merg sa repar aceasta zgarietura pe casco? Sau se poate repara asa ceva pe casco?
    Multumesc anticipat pentru raspunsuri

  • #2
    Era bine daca puneai si tu o poza!

    Comment


    • #3
      O sa revin maine cu o poza.
      E doar un punctulet, dar lovitura a fost suficient de puternica. A deschis portiera sa intre in masina, s-a dezechilibrat si a cazut pe portiera, portiera ducandu-se in gard.

      Comment


      • #4
        Am atasat si doua fotografii
        Attached Files

        Comment


        • #5
          off:eu zic sa o vinzi...
          on: da cu un pic de vopsea, oja etc si gata.

          Comment


          • #6
            Vezi ca sunt creioane cu vopsea in norauto/cora/auchan. Nu are nimic usa, se intampla frecvent, nu ai cum sa eviti astfel de mici lovituri!

            Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

            Comment


            • #7
              Ms mult de informatie

              Comment


              • #8
                pe casco nu cred ca ai sanse s-o faci fiind mult prea mica ''dauna'' nu se complica ei cu asa ceva, mai mult dureaza birocratia dintre firma asiguratoare-service... asta daca nu cumva ai franciza la casco si daca nu depaseste valuarea francizei o platesti din buzunaru matale... mie de exemplu mi-a bagat franciza la 750 lei si uite asa stau cu unele daune minore la masina pe bara ca nu am chef sa le platesc de la mine, astept sa ma faca unu de comanda mai cu ''valuare''

                Comment


                • #9
                  Las-o asa. E luata doar vopseaua, grundul a ramas.

                  Portiera din dreapta e a nepriceputilor, asa ca se intampla si incidente din astea. Si a mea are vopseaua julita pe cativa mm pe muchie de la o lovitura de vreo 3 ani, vad ca grundul nu o lasa sa rugineasca, impactul vizual e minim.
                  Nu merita osteneala sa o faci pe CASCO.

                  Comment


                  • #10
                    igor06, eu zic sa te duci la CASCO, sa deschizi dosar de dauna si sa-ti vopseasca toata portiera!
                    Tu esti genul de om care numai asa vei fi impacat!

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by PCH View Post
                      Vezi ca sunt creioane cu vopsea in norauto/cora/auchan. Nu are nimic usa, se intampla frecvent, nu ai cum sa eviti astfel de mici lovituri!

                      Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                      fa cum zice colegul, em am gasit in auchan cu 9 lei si sunt foarte ok, dai cateva straturi ...belea , nu ai ce face la casco, poate mai ai si fransiza si platesti tu toata revopsirea
                      sigpic
                      Experienta in asigurari de peste 5 ani.

                      Comment


                      • #12
                        Nu are rost să se rezolve pe CASCO pentru că, probabil, ai franşiză şi sigur, sigur, depăseşte valoare reparaţiei.
                        Mai pe scurt, ai ieşi mai ieftin să te duci să o repari tu în loc să o faci pe CASCO.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #13
                          un spray culoarea masinii+spray lac=masina(zgarietura)reparata

                          Comment


                          • #14
                            Creioanele acelea din Auchan nu au nici o calitate daca nu dai si cu lac.Am dat eu si dupa 2-3 luni s-au decolorat si acum dau in alta culoare.Din rosu au devenit albastru deschis.Cel mai bine iei un kit de reparatie de la reprezentata:vopsea + lac.

                            Comment


                            • #15
                              La casco repara cu siguranta, cel mai bine te duci si tu cand ai mai multe bube, le bagi pe toate pe acelasi dosar. Pt ce ai t acolo chiar nu merita sa te agiti.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google