Bisxenon Defecct De Nou

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bisxenon Defecct De Nou

    salut tuturor...astazi am instalat pe loganul meu o instalatie bixenon si am avut frumoasa surpiza ca fie rau..adica sa nu se aprinda deloc nici un bec din doua...becurile sunt de 55w si balast la fel..am instalat coresct ..a mai patit cineva la fel ca mine?

  • #2
    verifica masa(-) si plusul (+) de unde ai legat kitul la baterie.Is rare cazurile in care nu merge deloc.

    Comment


    • #3
      pai am facut instalatie cum e... am luat kit complet
      mufa aia cu 3 fire mama tata am puso..
      plusu(+) ala fiind? nu sunt 3 mase? sau doar 2?

      Comment


      • #4
        Pai vezi ca la bixenon (H4) trebuie sa legi kitul si la baterie.Mufa cu 3 fire (care intra in halogen) nu ajuta decat pentru comutatorul de faze.(lunga sau scurta)
        Deci tie iti merge doar schimbarea de faze dar curent pentru xenoane ca sa se aprinda...ciuciu.

        Comment


        • #5
          2 mase si un plus care se prinde pe baterie. o mufa care se pune in mufa farului de pe partea soferului, cealalta ramane libera. ai grija sa fie facute corecte conexiunile ca il poti arde.
          MY CLA

          Comment


          • #6
            mai jonny ca mine nu cred ca este.. am zis ca 3 mese;))) daca am pous 3 mese sunt posibil sa fie arse becurile sau am sanse inca sa fie in viata becurile?

            Comment


            • #7
              Balasturile de 55W? Normal ele sunt de 35w.
              sigpic

              Comment


              • #8
                nu se arde de la 3 mase.
                si s-ar fi ars sigurantele.Daca ai balasturi digitale,au si ele protectie.
                Eu zic ca nu au nimic.

                Comment


                • #9
                  Nu au nimic, daca nu le-ai pus pe plus. Vezi ca unul este rosu si ala se prinde pe baterie pe + Celalalte doua le poti pune pe caroserie. Ai grija si la mufe sa fie puse bine. ( la balasturi, faze etc....)
                  MY CLA

                  Comment


                  • #10
                    balast e de 55w daca vrei sa vedeti pun si poze

                    Comment


                    • #11
                      Sunt kit-uri de 35w si kit-uri de 55. Conecteaza-le bine si spune-ne daca merge.
                      MY CLA

                      Comment


                      • #12
                        55w merge doar la 24v(camioane si etc) pentru tine la 12v erea indicat un balast de 35w si mergea fara nicio problema.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          pai e balast de 55w la 12v bixenon..de acum maine o sa ma uit iara ca neseara nu mai desfac la masina ...ca nu mai am nici un chef ..si o sa va tin la curent

                          Comment


                          • #14
                            Uita-te bine pe schima cu care a venit xenonu ca daca ai inversat ceva poti sa le si bati ca nu se aprind, vezi poate nu ai prins masa bine.
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              nu am pus plusu la baterie..:P am pus 3fire ca mase

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google