Prindere pleoape logan...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prindere pleoape logan...

    fara suparare am postat aceasta intrebare la sectiunea "My ride" pt ca se viziteaza mai des.........Pleoapele pt faruri pot avea o altfel de prindere,adika NU prin lipire.......intreb daca exista si prin capse ceva,ma refer la prinder ........astept raspuns.ms
    sigpic

  • #2
    Pleoapele trebuie sa fie perfect lipite de far...sa nu patrunda aer deloc sub ele.Se foloseste silicon sanitar..nu distruge farul si daca vrei sa le dai jos o poti face...si siliconul de pe faruri cred ca se poate da jos.
    Nu exista alt sistem de prindere...si nici nu cred ca va exista..asta daca nu vrei ca la 150-160 la ora sa isi ia zborul.
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      Eu le-am lipit cu banda dublu-adeziva si n-au zburat la 160... dar totusi cred ca siliconul e mai bun!
      CsB
      Ambition 1.6 MPI

      Comment


      • #4
        Clar e mai bun siliconul decat banda dublu adeziva.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          de acord
          cu banda dupa cateva luni s-a desprin putin in dreapta si a trebuit s-o lipesc din nou ca sa stea k lumea!
          CsB
          Ambition 1.6 MPI

          Comment


          • #6
            eu cu silicon le am de 1 an jumate !
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #7
              Si la banda dublu adeziva se mai pot dezlipi si de la caldura foarta mare. Dar asta in 2-3 ani.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                cu poxipol

                Comment


                • #9
                  la mine sunt lipite cu nu stiu ce mastic cu care este prins si kitul zender
                  toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                  Comment


                  • #10
                    eu am si le am lipit cu silicon transparent care lipeste si sticla.
                    am vazut care au lipit cu picatura sau superglue

                    Comment


                    • #11
                      si eu le-am lipit cu silicon.Poxipolul nu credeti ca ataca farul?

                      Comment


                      • #12
                        Poxipol-ul nu ataca farul, dar nu cred ca mai poti sa dezlipesti pleoapele dupa aia...
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #13
                          silicon sanitar transparent

                          Comment


                          • #14
                            Cel mai bun , cred ca tot siliconu sanitar , se da jos relativ usor , s-a nu le lipiti cu silicon pentru (parbrize , sau pentru praguri ) ca nu le mai dati jos(din propria experienta)))
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Puneti banda dublu adeziva.
                              Pleoapele dupa farurile originale, le-am prins cu silicon si dupa un timp una a cedat la o spalare si am observat ca siliconul a atacat sticla farului.
                              http://www.loganclub.ro/forum/vand_m...or-t35360.html

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google