Filtru polen

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu mi-am montat de Nisan e cel mai ieftin 35 lei si vine perfect in locasul ala,in 20 min cu grija ai rezolvat si la schimbat e mai usor. Spor la treaba ca se merita,nu mai stai cu laveta in buzunar.

    Comment


    • Pentru ce Nissan? Micra sau Tiida?
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • Un cod ceva ca sa-l identificam mai precis?
        Si de unde l-ai luat?

        Comment


        • Originally posted by andrei View Post
          Pentru ce Nissan? Micra sau Tiida?
          acelasi ce merge pe Clio III/Modus merge si pe Nissan Micra. (sunt identice)

          @dacis
          Cel de la Mann(Germany) are cod CU1829 (costa 50RON in Timisoara, la Ciclop)
          iar cel de Renault are cod 7701059997 si costa ~90RON la AutoEuropa (dar cum zicea andrei cate posturi mai sus se gaseste si mai ieftin, ~70RON)

          Eu am de la Mann, l-am schimbat la 6500km, dar nu vrei sa-l vezi ... NEGRU! :P de la praf si fum. (cei din LC Timisoara l-au vazut cum arata).
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • Am inteles ca aeru' nu e tras numai pe sus, mai are niste gauri de absortie undeva sub aripi, deci nu stiu cat de eficient e.

            Comment


            • Sub aripi nu sunt frunze uscate.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • Originally posted by Octavian___28 View Post
                Am inteles ca aeru' nu e tras numai pe sus, mai are niste gauri de absortie undeva sub aripi, deci nu stiu cat de eficient e.
                Tavi filtrul ala e fix la intrarea in aeroterma. Tot aerul ce vine din exterior trece pe acolo ... :-) ce e inaintea lui nu ma intereseaza pe unde vine daca tot acolo ajunge ... Adica la filtru.
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • Nisan Micra e perfect compatibil si e doar 35ron are si capacul ala ca cel de Clio 3 . In privinta mirosurilor nefiind de carbon nu le stopeaza dar oricum este o vorba 1>0.

                  Comment


                  • Originally posted by Silviu View Post
                    acelasi ce merge pe Clio III/Modus merge si pe Nissan Micra. (sunt identice)
                    Asta stiam si eu si am o vaga impresie ca se potriveste si cel de Tiida. Ramane de vazut, poate o sa ma duc la dealer sa vad exact reperul.

                    Originally posted by Octavian___28 View Post
                    Am inteles ca aeru' nu e tras numai pe sus, mai are niste gauri de absortie undeva sub aripi, deci nu stiu cat de eficient e.
                    Total gresit. Tot aerul intra prin grila de sub stergatoare, pe gaura din centru.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • Vreau si eu. In Sibiu a pus cineva?
                      Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                      http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                      Comment


                      • Mergi la Transilvania Auto, din Selimbar, pe DN1 si ia-ti unul si monteaza-l, e foarte simplu.
                        Last edited by andrei; 30 May 2008, 17:42.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Au si de carbon, la ce pret o fi cu manopera cu tot. Din cate stiu astia,Transilvania Auto din Selimbar, sunt foarte scumpi?

                          Comment


                          • Pretul e acelasi la orice dealer, nu difera.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Te rog zi si mie un pret ca habar nu am cam cat ar fi, si daca au si filtru de carbon?
                              Mersi

                              Comment


                              • In jur de 70 lei costa, iar filtru cu carbon activ nu exista.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google