Becuri LED SMD?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Becuri LED SMD?

    Am achizitionat 2 becuri cu led smd H4, problema e ca pe unul il aprinde dar daca il pun si pe al doilea slabesc amandoua, ba unul chiar se stinge de tot...daca pun unul normal si unul cu leduri merg amandoua. Mentionez ca in bord arata ambele faze aprinse simultan...Vreo rezolvare?Am auzit ceva de un Releu mai mare pentru faruri sau o alta rezistenta?


    Becurile sunt astea

  • #2
    Gasesti aici , raspunsul :
    In sfarsit au ajuns si la mine becurile cu LED H4 de la Bec Led-Auto . Usor de montat si foarte usor de impresionat :D La montaj trebuie ...

    Comment


    • #3
      Releu si rezistenta se pun la xenon, unde ramane o mufa libera din cate stiu. Posibil sa se poata pune si pe leduri cu niste papuci...
      Crezi ca o sa vezi ceva cu ledurile?
      Last edited by PRESTIGE; 24 October 2013, 14:53.
      MY CLA

      Comment


      • #4
        Nu stiu daca raman, vreau sa vad macar cum se vede, pentru pozitie e super lumina!O sa pun si poze cand fac..

        Comment


        • #5
          Tudore, cu lumanarile alea o sa iti dea lumina mai buna pozitiile cu leduri cree
          din cauza constructiei de tot rahatul nu merg cum trebuie. Eu mik-am luat tot de la ei pt pozitii/frana. pe pozitii nu mergeau, iar pe frana se aprindeau si in acelasi timp iesea fum.

          Comment


          • #6
            tudor ionut ce ai cumparat tu sunt pentru proiectoare ceata(fog light).am avut si eu de astea,sunt si proiectoare cu soclu h4. si sa sti ca nu lumineaza bine.daca vrei ceva bun trebuie sa iei cu led cree. daca te uiti in postarile mele o sa vezi ca am la vanzare tot felul de becuri.daca vrei cauta-ma pe privat si te invat ce sa-ti iei de pe ce sait-uri vrei tu. p.s. acum in proiectoare am acelasi tip de bec cum ai luat tu.numai ca e soclu h11.si de asta iti spun ca nu lumineaza cine stie ce,numai ca e culoare alb rece care mie-mi place

            Comment


            • #7
              gaboney tu te vezi ce scrii? cum naiba sa fie H4 de ceata?
              in plus, de unde stii ca are nevoie de H11 pentru proiectoare?

              Comment


              • #8
                stiu ce scriu. unele masini au proiectoare de ceata cu soclu h4. eu am scris ca am acelasi bec cum a cumparat el,numai ca e pus pe soclu h11(in cazul meu) LED Headlight High&Low Beam este tipul de led care merge pe doua faze.tot ce scrie cu fog light(lumini de ceata)sunt pentru proiectoare ,iar headlight high/low sunt pentru dublu filament. nu de alta dar m-am certat cu chinezii pe ebay ca nu merg becurile pe faza dubla si mi-au zis sa vad ce inseamna fog light cum aveau specificat ei.

                Comment


                • #9
                  Oare astea H4 pot fi adaptate pentru proiector?la cablaje ma refer...

                  Comment


                  • #10
                    merg.iti trebuie adaptor de la h4 la h11 sau ce soclu ai la proiector ,si costa cel putin cat ai dat pe becuri.azi le-am scos si eu pe ale mele din proiectoare si le-am pus pe cele de origine inapoi pana o sa-mi iau unele cu led cree de cel putin 50w.o sa pun si poze cu becurile led .cel galben e becul de origine si cel alb e becul led. si vezi ca diametrul becului led e de 20 mm exact cat are si proiectorul diametrul.eu am pilit putin din proiector ca sa poata intra.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #11
                      pune cree de 50 in proiector, apoi mergi ce ele aprinse cand nu e ceata.

                      Comment


                      • #12
                        nu merg niciodata cu ele aprinse cand nu e ceata. de fapt acum m-ai desteptat,nu are rost sa le mai cumpar(cam scumpe)si sa le folosesc de 3-4 ori pe an.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google