Bendix Logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bendix Logan?

    Salut tuturor am o intrebare legata de bendixul de la electromotor...M-am decis sa schimb volanta si trebuie sa schimb si bendixul neaparat...insa nu gasesc bendixul de la electromotorul meu ...al meu are 9 dinti si 4 canale si tot ce am gasit pe net este cu 8 dinti si 5 canale sau 8 dinti si 4 canale...unde as putea sa gasesc bendixul respectiv..mentionez ca electromotorul este Mitsubishi renault....si merge cumva bendixul cu 8 canale la mine? este vreo diferenta poate sa nu calce bine pe dintii de la volanta?Astept raspuns. Ms

  • #2
    Vezi ce tentative ai si pe unde mergi sa cumperi. Eu am avut bafta ca am fost la un service de reparat electromotoare si alternatoare destul de bun din bucuresti.

    La mine era aproape distrusa siguranta bendix-ului (nu stiu neaparat din ce cauza) si a necesitat inlocuire tot bendix-ul

    In mod normal dupa modelul masini sunt 1-2 modele dar chiar si daca seamana ca numar de dinti tot nu se potrivesc. Stiu ca initial mi-au dat un model si la montaj dupa modelul electromotorului nu s-a potrivit si a trebuit sa se opteze pentru cealalta varianta.

    Cel mai bine este daca ai unde sa dai cu totul jos electromotorul si sa mergi asa cu el sa-l rezolvi...
    B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

    Comment


    • #3
      am dat comanda de un bendix dar am mai cumparat unul de asam si nu era bun acum sa vedem cu asta daca o sa se potriveasca....sper doar sa am noroc...tipul de la care l-am luat zicea ca are 9 dinti si 8 canale pe spirala in jos...

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google