detectoare de radar..ce folositi? ce recomandati?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Cobra 9430 am si eu si este super bun...pana la 9430 nu ai alerta vocala (acesta fiind primul cu alerta vocala din gama cobra) iar peste 9430 au alerta vocala iar in plus mai au diferite traznai care nu afecteaza detectarea radarului ( busola,voltmetru,ecran color si alte minuni).La banii astia se merita...unde l-ai gasit?Uite si o lista cam unde se situeaza 9430 fata de celelalte modele.
    Attached Files
    sigpic

    Comment


    • #62
      275ron maine vine prin curierat l-am luat de pe okazii.ro poate uni nu sunt de acord cu tipul asta de shoping dar eu de vreo 2 ani sunt fan cumparaturi on-line daca nu te grabesti si cauti bine faci super afaceri , cel mai scump produs a fost o camera 1000euro si am platit in avans...

      sigpic

      Comment


      • #63
        deci pan la urma ti-ai luat Cobra 9430,abia astept sa il testam prin radarele din constanta

        Comment


        • #64
          supercar shh e secretD

          sigpic

          Comment


          • #65
            azi mi-am luat detectoru radar si deja m-am obisnuit sa-mi deau seama de alarme false sau nu...
            am vazut ca zice ceva de strobe alert in cartea lui tehnica...
            salvarile , masinile de pompieri de politie au asa ceva?adica va avertizeaza cand e ceva cu sirena in spate??

            sigpic

            Comment


            • #66
              SoNyKeL si minciuna e o vorba...normal ar trebui sa te avertizeza cand vine vreo masina cu girofar...poate in alte tari girofarurile masinilor speciale au "ceva"care poate fi detectat...
              sigpic

              Comment


              • #67
                pai cam asa zice in instructiuni ca e valabil doar ptr masinile care sunt echipate cu un anumit modul ce emite aceste semnale...

                sigpic

                Comment


                • #68
                  Da, girofarurile in tarile cu "apa calda" emit niste unde in banda K daca nu ma insel, dar in Romania sunt cele mai ieftine girofaruri si nu au niciunele asa ceva. Poate doar Iveco-urile noi de pompieri, desi nu sunt 100% sigur ca au.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by SoNyKeL
                    azi mi-am luat detectoru radar si deja m-am obisnuit sa-mi deau seama de alarme false sau nu...
                    eu am cobra 9930, daca vrei sa nu te dispere, lasa activat doar benzile K si X.
                    strobe nu merge la noi, poate la altii, POP nu e valabil inca la noi, POP detecteaza pistolul si are raza mica de actiune, insemnind ca te ia de la 150m ... frineaza daca mai poti.
                    iti recomand sa activezi silent mode, daca e slab semnalul nu te mai anunta sonor, doar se v-a aprinde ecranul cu semnul semnalului detectat
                    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                    Comment


                    • #70
                      pai oricum pana acum mia sunat doar in K si X...
                      silent mode? auto mute sau inteli mute????

                      sigpic

                      Comment


                      • #71
                        nu mai retin exact, setarea am facut-o amu 3-4 luni. intelimute parca.
                        ideea e ca si eu am testat de mi-au iesit ochii pina am setat.
                        ideea e ca la un semnal slab suna nu suna deloc, doar semnalizeaza vizual. daca e mai puternis semnalul te anuta sonor dupa care scade intensitatea suentului...
                        citeste manualu ala pina iti iasa ochii ca la melc, o sa reusesti, stim ca poti :d
                        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                        Comment


                        • #72
                          sunt putin off topic dar va vand un pont - statie emisie receptie, in afara bucurestiului aflii orice dau camionagii toate informatiile.
                          http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by SoNyKeL
                            pai oricum pana acum mia sunat doar in K si X...
                            silent mode? auto mute sau inteli mute????
                            Cred ca cel mai simplu "reglaj" pentru "silent mode" este sa dai volumul de la detestorul radar la minim si vei avea doar semnalizarea vizuala.

                            Comment


                            • #74
                              Sonykel da-l pe silent mode(bimbane de 6 ori tare si apoi mai incet) si tine-l pe city.Pe highway e mai sensibil.Eu am Cobra esd 9117 si m-a scos de multe ori.Strobe alert este pt girofarurile stroboscopice ceea ce noi nu avem.
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment


                              • #75
                                Eu unul am Black Spiderzz Bzz-100 la 225Ron de 2 ani si acu pretul e acelasi (acelasi pret dupa atata timp), e adevarat ca detectez unele detectoare radar de pe alte masini (se aprind led-urile S1,S2 si S3), radarul il vad de la aprox 2Km +/- 300m. Aparatul e foarte mic, cat un pachet de tigari.
                                Detecteaza toate benzile: Ku, Ultra X, Ultra K, K-POP, Ka-POP, X, K, Ka, W-Ka, S-Ka Bands.
                                Sunt foarte multumit, inainte am avut un Cobra, dar ma saturasem de alarme false.
                                Blue Diesel Tech

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google