Interfata Diagnoza Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Interfata Diagnoza Dacia

    http://www.ediagnoza.ro/interfete-di...duster-sandero. Functioneaza interfata asta asa cum scrie in anunt? Vreau sa o cumpar,dar sa stiu daca merita.

  • #2
    Ca sa nu dai banii degeaba, verifica in mufa OBD a masinii prezenta/absenta pinilor pentru CAN.
    Daca masina e pe CAN NU va funtiona interfata aia.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #3
      Meganeul din poza e can. Adica are pinii 6 si 14.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • #4
        Meganeul ala e din cate imi amintesc eu e si K si CAN ... deci daca ai baza de date care trebuie te poti conecta pe anumite module ... Daca stii ce ECU are masina , la fel le selectezi manual si poti intra pe ele .Daca selectezi doar modelul , o sa vrea sa se conecteze doar CAN...
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #5
          In poza e laguna, dar nu o mai am. Ma intereseaza pentru un sandero din 2012 de 1.2. Cum aflumdaca are can? M-ati bagat in ceata de tot.

          Comment


          • #6
            Sandero 1 nu are CAN.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • #7
              Si unde gasesc o interfata 100% compatibila la un pret bun?

              Comment


              • #8
                @L3on_rgby Daca priza ta din torpedou are aceeasi pini ca cea din poza, atunci interfata aia va functiona.
                Attached Files
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • #9
                  Pai aia de mai sus tre sa mearga bine merci la sandero 1, la fel ca orice ELM327. E plin netu de ele de la 50 de lei.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • #10
                    SAM_2253.jpg asa arata

                    Comment


                    • #11
                      eu nu ma pricep deloc, d-aia am apelat la voi. dupa ce cumpar o interfata compatibila si gasesc soft bun, m-as descurca.

                      cu elm 327 tocmai am citit pe alt forum ca nu faci mare lucru si ca pt reno ddt2000 si clip is cele mai bune softuri. as da pana in 200 lei, dar sa stiu ca fac ceva cu interfata aia. cu cat e mai ieftina insa, cu atat e mai bine.
                      Last edited by L3on_rgby; 20 January 2014, 17:13. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #12
                        Ai CAN,cel mult te vei putea conecta la UCH. Masina e cumva 1.2 16v Euro5?
                        pin 16 +12v
                        pin 5/1 masa
                        pin 15 L (lipseste la tine)
                        pin 7 K
                        pin6 CAN H
                        pin14 CAN L
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • #13
                          da. e 1.2 2012 euro5. eu mi-as dorii sa pot citii si anula toate erorile

                          Comment


                          • #14
                            Erorile alea in general sunt acolo pentru ca o piesa e defecta pe masina, nu doar ca sa le anulezi.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • #15
                              vreau sa le anulez dupa ce schimb piesa. am avut firele de la sonda lambda intrerupte si dupa ce le-am lipit a trebuit sa merg sa le anuleze cu testerul. daca nu-l cunosteam pe mecanic si nu eram client fidel imi lua 20 de euro.

                              Cine ma ajuta cu sfaturi? Trebuie sa comand urgent si nu stiu ce.

                              Vreau sa comand azi, da nu stiu c
                              Last edited by L3on_rgby; 21 January 2014, 14:41. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google