Afisare Numar De Telefon Pe (in) Masina ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Afisare Numar De Telefon Pe (in) Masina ?

    Deschid acest thread cu intrebarea:
    Afisarea numarului de telefon pe masina proprie este utila sau este o idee proasta ?
    Va dau un exemplu:
    Mergeti la cineva intr-un oras strain si parcati in fata blocului pe locul cuiva.
    Acesta poate sa-ti vandalizeze masina sau poate sa te sune daca vede numarul de telefon afisat.
    Mai sunt si alte situatii in care numarul de telefon afisat poate sa salveze "situatia" ca aici:

    Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
    Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

  • #2
    Da de fiecare data cand parchez pe locul altcuiva si nu numai las numarul pe bordul masini.Mi se pare util mai ales ca nu cred ca mai exista persoane fara telefon.

    Comment


    • #3
      Daca nu deranjez pe nimeni, nu las numarul de telefon si de regula chiar evit sa blochez pe cineva, pt ca nu stiu de ce nebun pot da, chiar daca vede si numarul in parbriz afisat, tot iti poate face o *BUCURIE*.
      Acum, nici mie nu imi convine sa fiu blocat de altii si chiar daca lasa numarul afisat, tot ii injur de mama focului, pt ca tine pana la urma de bunul simt al fiecaruia si anume sa nu blochezi pe altii.

      Ps..link care nu merge, nu exista.

      Comment


      • #4
        Faza cu aburul si pompierii.
        Pompierii din Detaşamentul de Pompieri Cpt Marchis Adrian au intervenit, producând pagube unei maşini dotate cu sistem de încălzire suplimentară de tip siroc...
        Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

        Comment


        • #5
          Faci din tantar, armasar si deja devine ridicol. Ai o varsta respectabila, totusi "romanismul" din tine se face remarcat prin etichetarile si generalizarile la care reduci o situatie unica.
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • #6
            Am in permanenta numarul de tel. afisat in parbriz (stanga jos), pentru ori ce eventualitate.
            ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

            Comment


            • #7
              De obicei cand merg la cineva sunt nevoit sa parchez pe locul altuia, deoarece parcarile dintre blocuri sunt rezervate riveranilor care platesc acele locuri.

              In acele cazuri am "o carte de vizita" cu nr de telefon pe care o las in geam.
              In nici un caz nu il las permanent, datorita maniacilor.
              sigpic

              Comment


              • #8
                Am o hartie A5 facuta la laminator pe care am scris numarul de telefon cu cel mai mare scris, pe landscape. O folosesc zilnic atunci cand parchez pe locurile altora.
                Inainte aveam una pe care era scris "imi pare rau daca v-am ocupat locul de parcare. Va rog sa ma sunati la numarul xxxxx si vin imediat. Raspund si la beep", dar de cate ori ma suna cate unu' zici ca era cine stie ce sef si ma tragea de urechi. Cu asta pe care doar numarul toti sunt amabili. E o chestie pshihologica: daca ii privesti de jos, se vor urca in capul tau.

                Mai nou blochez usa garajului de la cladirea unde lucrez, pentru ca acolo nu intra si nu iese nimeni niciodata, dar las telefonul in geam. M-a sunat o tuta, i-am zis frumos ca vin imediat. Cand am ajuns, am intrebat-o daca are nevoie la garaj si cica "nu, vreau sa pachez pe locul asta". Hai sa mori tu! ))
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Niki View Post
                  Faci din tantar, armasar si deja devine ridicol. Ai o varsta respectabila, totusi "romanismul" din tine se face remarcat prin etichetarile si generalizarile la care reduci o situatie unica.
                  Niki, nu-i deloc o exagerare, am patit-o pe pielea mea, am gasit iarna trecuta masina in parcare cu un bulgare imens de zapada trantit pe parbriz si cu un bilet prins sub stergator pe care scria ceva de genul:" data viitoare iti vandalizez masina pe bune!"
                  Sa vezi in orasele mari cum e cu parcatul la bloc mai ales in Bucuresti .
                  Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google