Reciclare Ulei Ars

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Reciclare Ulei Ars

    Salut.
    O intrebare pentru cei care fac schimbul de ulei singuri. Ce faceti cu uleiul uzat de dupa schimb? Are cineva experienta in reciclarea lui, se colecteaza la benzinarii sau prin alte parti?

  • #2
    La tara se vopsesc gardurile de lemn cu el.

    Comment


    • #3
      Eu dau pe gardul de fier sa nu rugineasca
      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

      Comment


      • #4
        Supermarket-urile si Hipermarket-urile de obicei au serviciul de colectare ulei uzat...Kaufland-ul sigur are. Problema este ca lumea este numai pe interes...intreaba daca primeste vreo reducere daca aduce ulei uzat si cand afla ca nu se razgandeste si il arunca in canalizare.
        Vizitati CTR-ul

        sigpic

        Comment


        • #5
          In ultimii 14 ani am facut schimburile de ulei doar in service, asa ca nu mi-am pus aceasta problema; de regula service-urile sunt autorizate sa colecteze astfel de deseuri. Parca scrie si pe bidoane ce trebuie facut cu uleiul vechi, nu?

          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #6
            se colecteaza la Petrom.

            Comment


            • #7
              Originally posted by IancuMIC View Post
              In ultimii 14 ani am facut schimburile de ulei doar in service, asa ca nu mi-am pus aceasta problema; de regula service-urile sunt autorizate sa colecteze astfel de deseuri. Parca scrie si pe bidoane ce trebuie facut cu uleiul vechi, nu?

              http://www.uleiauto.ro/phpeuri/uzat.php
              Defapt 9 ani, de la primul Logan;.
              Scuze.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • #8
                la tara se da gardul sau ce vreti voi cu el.unii il amesteca cu diluant si aprind iarna focul in sobe.asta am vazut-o la multi.eu il strang si il dau vecinilor sau celor care au nevoie.
                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                Comment


                • #9
                  Mersi de raspunsuri si indrumari. O sa ma interesez pe la hipermarket-uri si benzinarii cand va veni vremea de schimbat uleiul.
                  O iarna usoara la toata lumea .

                  Comment


                  • #10
                    Multe benzinarii colecteaza, doar ca la unii sunt butoaiele pline si tre sa umblii oleaca pana sa-l si accepte. OMW, MOL, Lukoil , PEtrom au statii care colecteaza ulei uzat.
                    NU IL ARUNCATI LA CANAL!
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google