Sfat Achizitie Auto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Ideea este foarte buna, dar mai conteaza si aspectul .
    Aspectul sau imaginea celui care o conduce?


    Eu am cumparat in martie, un Symbol din 2005, de la proprietar, cu 1700 euro. Masina mergea excelent, insa la partea estetica statea destul de prost: ambele aripi spate zgariate, elemente revopsite. Dar nu m-a interesat deloc acest aspect, ci doar partea tehnica, unde nu am avut ce sa-i reprosez.

    3500 euro, pentru o masina de 14 ani, mi se pare destul de mult. 1500-2000 euro, ar fi un pret corect, nu neaparat pt. VW Bora, ci pt. o masina cumparata doar pt. a te duce din A in B (A si B nefiind service-uri ), cu costuri de utilizare cat mai reduse.
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • #62
      Orice masina de 3000 euro nu aduce vreun plus de imagine...
      Deci, de ce sa iei de 3000, cand poti lua mai ieftin.
      Iti iei gajica si mergi in dubai. Sau o croaziera!

      Comment


      • #63
        Cine are 3000 pentru... o masina, niciodata nu-si va lua o masina de 1500, iar cu restul sa mearga in vacanta. De fapt n-ar da niciodata 1500 pe o vacanta.
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • #64
          Cine are 3000 pentru o masina, o sa se imprumute si o sa-si cumpere una de 4000.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #65
            Cum sunt in cautarea unei masini si vizitand 2 targuri de profil ,vreau sa va intreb ce parere aveti de opel vectra c cu motor de 1,8 ma refer la consum,asigurare si daca sunt fiabile sau nu cele fabricate dupa 2003?

            Comment


            • #66
              Va rog sa va referiti doar la subiect, fara sa poluati in mod inutil topicul.
              Asadar, asteptam sfaturile dvs. in acest sens.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google