car audio

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • car audio

    am si yo o intrebare tot v-am secat la cap cu intrebarea asta daca vreau sa imi schimb casetofonul din fabrica trebuie sa merg la garantie sau il pot pune singur acasa..m-am gandit sa schimb si boxele merg la ei sau ce sa fac astept raspuns urgent va multumuesc
    Last edited by 1.5 DCI; 3 June 2007, 17:21.

  • #2
    Pune-l la dealer, costa vreo 50 ron.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      Stie cineva unde gasesc inele de mdf ca sa-mi pot monta difuzoare fata de 16 cm?In Constanta de preferat .
      MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

      Comment


      • #4
        Originally posted by gxg
        Stie cineva unde gasesc inele de mdf ca sa-mi pot monta difuzoare fata de 16 cm?In Constanta de preferat .
        vrei sa pui difuzoare de 16cm pe fata? super dar daca tot pui pune si tu ceva misto ca JBL sau ceva de calitate oricum.

        Comment


        • #5
          @gxg: Toate inelele din MDF se manufactureaza. Nu exista de cumparat.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            Pai poate cineva sa mi le manufactureze si sa le trimita rambus in Constanta?Negociem pretul. mersi

            @supercar: Am luat boxele deja,sunt low buget ,dar le-am auzit pe o masina si sunt suficiente pentru urechile mele. boxele sunt SAL XPRO 3-165 ,2 ani garantie si 40W RMS.
            scuze pt postare consecutiva,dar nu am mai putut edita.
            Last edited by andrei; 6 August 2007, 21:31.
            MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

            Comment


            • #7
              SAL,sunt alea unguresti,am auzit ca se aud binisor la cat costa,oricum poate am ocazia sa iti aud si eu difuzoarele daca vii la intalnirea din 19 august

              Comment


              • #8
                Salutare ....
                m-ar interesa sa stiu ce dimensiune au boxele de pe spate ma refer la diametru pt ca as vrea sa le schimb si nu stiu ce diametru au si nu vreau sa cumpar ceva ce nu se potriveste iar ovale nu vreau sa pun pt ca nu as vrea sa tai din masina .....
                Multumesc!

                Comment


                • #9
                  Toate sunt pe 13cm de pe logan.poti pune pana la 16 cm fara sa tai tabla, adaugand inele mdf
                  sigpic........restul e NoSpeedLimit

                  Comment


                  • #10
                    Culmea este ca pe fata am pus boxe MTX de 18 cm si singurul lucru pe care l-am modificat a fost cupola aceea de cauciuc ce imbraca vechea boxa ... i-am taiat fundul si a intrat la fix numai ca nu i-am mai putut pune vechea fata a boxei si am pus fata boxelor MTX ..... pe spate ma gandesc ca poate e mai mare ...

                    Comment


                    • #11
                      Ridica portbagaju si uite-te ... iti iese suportul acela de plastic in care intra magnetul difuzorului ... atata este gaura ... intra perfect un dif de 13 cm ... pe fata de 18 ... nu am mai vazut la nimeni mai ales fara sa taie tabla dar ... daca zici tu te credem ...
                      sigpicMy ride

                      Comment


                      • #12
                        Pentru schimbarea casetofonului trebuie sal iei de la iei daca e in garantie.
                        Eu am vrutv sa pun alarma si trebuie sa o iau tat de la ei, da e mai scumpa si nu merita.

                        Comment


                        • #13
                          Inlocuire player.

                          Salve!
                          Am o problema la care am nevoie de ceva informatii,si anume:ca tot proprietarul de Logan am un Radio CD player Blaupunkt cu capacitatea de 4 x 15W.Stie careva daca pot apare probleme in cazul in care il schimb cu un player cu 4x 52W?
                          Multumesc!

                          Comment


                          • #14
                            Pai ce probleme sa apara, nici una, eventual apar niste imbunatatiri ale calitatii audio ... Poti sa il schimbi linistit, se scoate cel vechi si se inlocuieste mufa este standard (mufa ISO) , vezi si tu cum se aude dupa ce faci schimbarea dar oricum iti recomanda sa schimbi si boxele pentru o auditie si mai buna. Bafta !!!
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Multumiri.

                              Multumesc pentru informatie.Am intrebat pentru ca m-au bagat in cea cei de la Dacia, spunandu-mi ca as putea avea probleme cu calculatorul de bord si reteaua electrica.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google