Rezervor Apa Pt Spalat Parbriz

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Salut, si eu am o problema cu rezervorul de apa de parbriz numai ca eu nu am nici o problema cu furtunasele.
    Inainte sa vina iarna am cumparat lichid -20 Grade C am completat vreo 2l peste ce era din fabrica.

    Dupa o perioada de stat in garaj, trebuie sa plec cu masina, la prima verificare totul ok numai ca atunci cand am umplut rezervorul am observat o scurgere in partea dreapta fata in spatele rotii... si de aici am inceput sa investighez problema cum am putu eu mai bine.


    Intrebare ar fi: Exista ver-un furtunas ascuns undeva sub rezervor?
    Daca da ar fi bine de stiut, daca nu atunci problema poate fi vre o fisura/gaura/defect de fabricatie a rezervorului de plastic?

    Masina este un Ph2 in caz ca ar fi vre-o diferenta, totusi eu nu cred.
    Logan PH2 1.4 MPI ABS+AFU+GPL ProiectoareEchilibru perfect.

    Comment


    • #17
      Da jos se afla furtunasul care 'trage' apa din rezervorul de plastic

      Comment


      • #18
        @Mikelangelo: Si odata cu acea scurgere s-a golit si bidonul? Sigur nu ai scapat niste apa sau lichid de parbriz in gaura de sub stergatoare, pe unde curge apa jos, langa roata?
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #19
          Sigur nu am scapat 1l de lichid pe langa chiar am grija la chestii de genul asta, a curs in sirag continuu sub ochii mei, nu picaturi nu prelingere lenta sau ceva de genul, rezervorul mai are ceva lichid in el ar fi dupa aprecierea mea cam jumatate exact cat era inainte sa completez azi. Presupun ca ar avea un orificiu undeva peste jumatatea de lichid care ramane.
          A, si nu am folosit deloc stergatoarele/pompita azi deci nu a circulat lichid prin furtunasele vizibile in caz ca s-ar fi prelins pe vrundeva.

          Concluzia finala va fi service, garantie, presupun.
          Logan PH2 1.4 MPI ABS+AFU+GPL ProiectoareEchilibru perfect.

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google